Klacht: slecht geholpen

rotzaak op 23 augustus 2014 over Bart Smit in de categorie Speelgoedwinkels - Ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bart Smit
Status Open
Datum 23 augustus 2014

Een klant had een negatieve ervaring bij Bart Smit toen zij vroeg om batterijen in een speelgoed hondje te laten plaatsen voor een kinderverjaardag. De kassamedewerkster weigerde dit te doen, omdat ze het te druk had, ondanks dat er maar twee klanten in de winkel stonden. De klant besloot uiteindelijk het hondje achter te laten en vond een beter alternatief bij Blokker, waar ze wel geholpen werd.

Mijn Klacht:

Ik wilde een klein roze hondje kopen voor een kinderverjaardag hij deed het niet, dus ik vroeg aan de kassa of ze er batterijen in wilde doen.
Want als een kind een kado krijgt wil je er ook gelijk meespelen.
Dit was onmogelijk volgens de mevrouw achter de kassa om dit te doen voor mij.
Ze was helemaal alleen zei ze en had er geen tijd voor en had meer te doen.
Belachelijk vond ik op een zaterdagochtend het was niet eens druk er stonden twee mensen achter mij en ik was bereid om te wachten tot die aan de beurt waren geweest.
Ik heb het hondje achtergelaten en ben verder gaan zoeken en vond bij Blokker zelfs een nog leuker hondje met een veel vriendelijkere mevrouw die de batterijen er wel voor mij in deed en leuk inpakten voor mij.
Jammer ik bedenk me voortaan wel om naar Bart Smit te gaan.

Gewenste Oplossing:

Ik hoef verder niets van Bart Smit maar wilden het melden.
Je hoort behulpzaam te zijn en niet mensen af te schrikken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bart Smit

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bart Smit nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM