Klacht: Rit loos gemeld terwijl client gewoon zit te wachten

Jolinep op 06 november 2023 over AV 070 in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf AV 070
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 6 november 2023

Een cliënt van AV 070 heeft ervaren dat een rit als 'loos' werd gemeld, terwijl hij op de afgesproken tijd op locatie aanwezig was. Na het bellen om 16.00 uur bleek dat de rit om 15.15 uur niet was uitgevoerd, waardoor de cliënt twee uur later pas werd opgehaald.

Mijn Klacht:

Vandaag is wederom een rit loos gemeld van een client die gewoon op locatie stond te wachten. Rit stond om 15.15 uur op de agenda, ik bel om 16.00 uur waar de taxi blijft. De rit was loos gemeld, dat betekent dat er een chauffeur op locatie was maar de client er niet zou zijn.
Nu opnieuw een rit geboekt, kon pas over een uur er in worden gezet. Meneer wordt dus 2!!! uur na afgesproken tijd opgehaald.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat, als er enige twijfel bij de chauffeur is of de client wel op locatie is, dat er gebeld wordt naar degene die opgehaald moet worden! of naar de locatie om te checken. Dat scheelt een hoop gedoe.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over AV 070

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over AV 070 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Jolinep
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM