Klacht: Artikel opkomst van kpop 16 mei

MPresh op 17 mei 2019 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 mei 2019
Reactie van het bedrijf:

Geachte heermevrouw, Hartelijk dank voor uw bericht waarin u aangeeft dat u het niet eens bent met het artikel. Voor feedback of opmerkingen op artikelen adviseren wij u om contact op te nemen met de redactie. U kunt via watsapp...

Bedrijf Telegraaf
Status Opgelost
Datum 17 mei 2019

Een lezer van de Telegraaf uit zijn onvrede over een artikel dat op 16 mei is gepubliceerd over de opkomst van K-pop. Hij stelt dat het artikel onjuiste informatie bevat en daardoor een grote groep mensen, waaronder fans en idolen, beledigt. De lezer verzamelde meer dan 6500 reacties van anderen die zijn bezorgdheid delen en roept op tot beter onderbouwde journalistiek.

Mijn Klacht:

Ik snap dat er artikelen worden gemaamt omtrent kpop aangezien kpop best een groot deel uit maakt van de maatschappij van tegenwoordig. En ook snap ik dat ieder zijn eigen mening of kijk op heeft, maar als je een goed artikel wilt schrijven, schrijf dan wel feiten op in plaats van onzin. De telegraaf ontvangt op dit moment een hele hoop haat. Ik had tegen volgers gezegd dat ik een goed onderbouwde klacht zou indienen als ik meer dan 500 reacties kreeg, en ik kreeg er afgerond 6500.
Ik zeg niet dat mensen het recht niet hebben om te zeggen of te schrijven waar ze over willen. Maar als je het doet, doe het dan goed, aangezien er met dit artikel een hele grote groep mensen zijn beledigd, zowel idol, maar daarnaas erg veel fans. In het artikel staan een hoop dingen die onterecht als aanval overkomen. Daarnaast staan er ook dingen in die kortweg er op neer komen dat alles omtrent kpop slecht is. Het feit dat je hiermee de aandacht van een grote groep mensen wilt trekken is niet fout, maar onderhand hebben alle nederlandse kpop fans dit gelezen, en hebben gezegd dat er onterechte dingen in staan en er veel fouten in staan. Ook buitenlandse fans hebben de vertaalde versie gelezen en zo wordt er steeds gezegd: NetherlandsAreCancelled en TelefraafIsCancelled. Niet alleen voor de kpop fans is dir erg, maar het imago van de telegraaf gaat hiermee erg achteruit, aangezien kpop fans geen kleine groep vormen, zoals in het artikel staat. Zo is dit 1 van de dingen die totaal niet overeenkomen met de werkelijkheid. Ook de manier waarop wordt gezegd dat het gek genoeg voor komt dat kpop artiesten zalen uitverkopen, komt niet bepaald prettig over. Met dit artikel kleineren jullie de fans van de groepen en de idols.
Ik kan hier dus lang over door gaan, maar jullie snappen het punt. Ik wil graag dat jullie hier wat aan doen, ik, en een hele hoop anderen, vinden dat als jullie een artikel schrijven, op z’n minst een eerlijk en kloppend artikel kunnen schrijven. Als dat niet kan, dan maak je er geen verslag van.

Gewenste Oplossing:

Wij zijn pas tevreden als het verslag wordt bewerkt, en er feiten in staan, dn geen beledigingen. Als dat niet gebeurd, kan je net zo goed het artikel van het internet halen, want hiermee verpesren jullie je eigen imago en geven jullie fans een slecht gevoel. Nederlandse fans schamen zich op dit moment voor hun land en voor dit artikel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Telegraaf in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Telegraaf een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Telegraaf

Heeft op 20 mei 2019 om 11:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heermevrouw,

Hartelijk dank voor uw bericht waarin u aangeeft dat u het niet eens bent met het artikel.

Voor feedback of opmerkingen op artikelen adviseren wij u om contact op te nemen met de redactie.

U kunt via watsapp een bericht sturen telefoonnummer 0613650952.
Of via het e-mail adres [email protected]

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geinformeerd.

Met vriendelijke groet,

BC-Webcare Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM