Klacht: Geen/onvoldoende businzet bij calamiteit op spoor

contrabasje op 26 januari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

op 26 januari was er een aanrijding met persoon t.h.v. Susteren. Volgens Twitter zou Arriva bussen inzetten. Maar in Roermond aangekomen, geen medewerker van Arriva die aanspreekbaar was en geen bussen( behalve de lijnbussen dan). Arriva laat dus ook bij calamiteiten de klanten in de kou staan.

Gewenste Oplossing:

Calamiteiten proces moet aangepast worden; Zorg dat er "stewards"zijn die e.e.a. in goede banen kunnen leiden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 26 januari 2017 om 19:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste contrabasje,

Het klopt inderdaad dat er een aanrijding was. Wij hebben als vervangend vervoer wel bussen ingezet. In totaal zelfs 13 bussen die pendelden tussen Sittard en Roermond. Het ging hier om touringbussen die aan de voorkant van het station in Roermond kwamen. Echter begrijp ik uit je bericht dat dit ter plaatse niet duidelijk was. Daarom stuur ik je bericht intern door zodat dit in de toekomst beter geregeld kan worden.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X.

Met vriendelijke groet,

^YZ
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door