Klacht: Bus is altijd te laat

Gefrustreerde reiziger uit Oudega op 21 december 2016 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 december 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste Gefrustreerde reiziger uit Oudega, Uit je reactie begrijp ik dat lijn 14 en 114 regelmatig te laat bij jouw halte is. Ik kan me goed voorstellen dat je hiervan baalt. Ook geef je aan dat lijn 320 langs de...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 21 december 2016

Een reiziger uit Garijp ervaart herhaaldelijk vertragingen met bus 14 of 114 naar Leeuwarden, waarbij de bus sinds de overname door Arriva nooit op tijd is geweest. Dit leidt tot te late aankomsten op school. Daarnaast merkt de klager op dat lijn 320 wel langs de halte rijdt, maar niet stopt.

Mijn Klacht:

Ik stap op in Garijp, voor bus 14 of 114 richting Leeuwarden. Nu was de bus vandaag weer een kwartier te laat. Nu kan dit een keer gebeuren maar sinds Arriva de dienstregeling heeft overgenomen is deze bus nog geen enkele keer optijd geweest. Hierdoor kom ik vaak te laat op school. Ondertussen rijdt lijn 320 ongeveer 2x halfvol langs deze halte, maar stopt hier niet meer.
Dit vind ik onacceptabel.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er meer bussen bij de halte in Garijp stoppen (Bijvoorbeeld lijn 320). Of als de bus eens op tijd zou komen.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 21 december 2016 om 14:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Gefrustreerde reiziger uit Oudega,

Uit je reactie begrijp ik dat lijn 14 en 114 regelmatig te laat bij jouw halte is. Ik kan me goed voorstellen dat je hiervan baalt. Ook geef je aan dat lijn 320 langs de halte rijdt, maar dat deze hier niet stopt omdat het geen halte is van de lijn 320.

Ik ga je melding doorsturen naar de regio zodat hier aandacht aan besteed kan worden. Op basis van periodieke rapportages en analyses wordt door de regio gericht gewerkt aan verbetering. Vanzelfsprekend blijven er altijd onverwachte omstandigheden (bijvoorbeeld file of ongeval) die ervoor zorgen dat wij niet altijd precies volgens de dienstregeling kunnen rijden.

Wij vinden het bijzonder vervelend dat je (geplande) reizen met onze organisatie niet naar verwachting is verlopen. Wij bieden je hiervoor onze welgemeende excuses aan.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^SH
Webcare Arriva

Gefrustreerde reiziger uit Oudega

Heeft op 21 december 2016 om 15:09 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Er is geen oplossing

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten