Klacht: Bus 400 Leiden centraal.

Miesmiesx op 22 mei 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 mei 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Miesmiesx, Wat jammer dat je zo vaak in de file staat en daardoor te laat op je werk komt. Je geeft aan dat je graag busbanen wilt. Die willen wij ook wel :) Overal graag. Maar helaas gaan wij...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 22 mei 2018

Een reiziger heeft herhaaldelijk vertraging ervaren met bus 400 naar Leiden Centraal door files tussen Meerpolder en Zoeterwoude PR, veroorzaakt door drukte op de A12. Hij vraagt zich af of er busbanen kunnen worden aangelegd om deze problemen te verhelpen, aangezien hij niet de enige is die deze onhandigheid ondervindt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Goedendag,

Het is nu al vaak gebeurt dat ik met bus 400 naar Leiden centraal in de file sta tussen Meerpolder en Zoeterwoude PR. Dit komt doordat er file is op de A12 en iedereen binnendoor gaat rijden.
Doordat er geen busbanen zijn tussen Meerpolder en zoeterwoude PR kom ik meerdere keren te laat op mijn bestemming.
Nu is mijn vraag, kunnen er busbanen worden aangelegd? Want dit is enorm onhandig. Vele mensen zijn het hiermee met mij eens.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er busbanen worden aangelegd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 22 mei 2018 om 08:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Miesmiesx,

Wat jammer dat je zo vaak in de file staat en daardoor te laat op je werk komt. Je geeft aan dat je graag busbanen wilt. Die willen wij ook wel :) Overal graag. Maar helaas gaan wij daar niet over. Dit wordt door de wegbeheerder bepaald. Dit is in dit geval Rijkswaterstaat: https:www.rijkswaterstaat.nlover-onscontactindex.aspx.

Heb je nu of in de toekomst nog vragen over deze melding of een ander voorval, dan kun je contact met ons opnemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL , Facebookaccount www.facebook.comArrivaNederland of ons online contactformulier: http:bit.ly2uFLeFj.

Met vriendelijke groet,
^Wouter
Medewerker Klantenservice Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten