Klacht: Kapotte pods

Yvette1982 op 02 juli 2020 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 2 juli 2020

Een consument heeft een nieuwe doos Ariel pods aangeschaft, maar ontdekte bij het openen dat er losse wasmiddel in de verpakking zat en dat drie pods open waren. Dit is de tweede keer dat dit voorkomt, wat de consument teleurstelt, vooral gezien de prijs van de pods.

Mijn Klacht:

Net een nieuwe doos Ariel pods gekocht. Bij het opmaken zat er allemaal los wasmiddel in het doosje. Alles eruit gehaald en er waren 3 pods open. Nu kan dat een keer gebeuren, maar dit was de 2de keer. Ik dacht nu ga ik het melden, aangezien deze pods niet 1 van de goedkoopste zijn, maar mij altijd goed bevallen en ze dus aanschaf. Maar dit valt dan tegen, 3 kapotte pods en de rest van de pods die eronder zaten.

Gewenste Oplossing:

Tot nu toe was ik altijd tevreden. Lekkere geur, makkelijk in gebruik.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ariel

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ariel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Yvette1982
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM