Klacht: Kapotte pods

Yvette1982 op 02 juli 2020 over Ariel in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ariel
Status Open
Datum 2 juli 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Net een nieuwe doos Ariel pods gekocht. Bij het opmaken zat er allemaal los wasmiddel in het doosje. Alles eruit gehaald en er waren 3 pods open. Nu kan dat een keer gebeuren, maar dit was de 2de keer. Ik dacht nu ga ik het melden, aangezien deze pods niet 1 van de goedkoopste zijn, maar mij altijd goed bevallen en ze dus aanschaf. Maar dit valt dan tegen, 3 kapotte pods en de rest van de pods die eronder zaten.

Gewenste Oplossing:

Tot nu toe was ik altijd tevreden. Lekkere geur, makkelijk in gebruik.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ariel

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ariel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Yvette1982
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM