Klacht: Late en/ of geen bezorging.

[email protected] op 22 januari 2023 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 22 januari 2023

Bas en Wil Hoek ervaren herhaaldelijk problemen met de bezorging van hun krant van het Algemeen Dagblad. Ze ontvangen de krant vaak laat in de ochtend en hebben op 20 en 21 januari helemaal geen krant ontvangen. Ze zijn van mening dat, gezien de hoge kosten, deze situatie onacceptabel is en hopen op een oplossing.

Mijn Klacht:

Wij krijgen steeds laat in de morgen de krant. En vrijdag 20 januari en zaterdag 21 januari helemaal geen krant. Het is al meer voorgekomen de laatste maanden, maar we betalen veel geld en nu vinden wij het tijd voor een klacht. Hopen dat hier iets aan gedaan wordt, want dit kan echt niet. Gr Bas en Wil Hoek.

Gewenste Oplossing:

Wij willen iedere dag op tijd de krant en zo niet, dan willen we daar een vergoeding voor.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM