Klacht: Stijlloze afwijzing op sollicitatie

Sandra van der lingen op 23 januari 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 23 januari 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goedemiddag, 

Helaas ben ik afgewezen op een functie waar Albert Heijn personeel voor vroeg.

Dat kan gebeuren, daar heb ik dan ook geen probleem mee. De keuze is blijkbaar op iemand anders gevallen. 

Maar wat ik niet kan begrijpen is dat Albert Heijn iemand op deze manier met zo’n antwoord afwijst.

Ik vind het ronduit schandalig en stijlloos hoe ik een afwijzing krijg via de mail. 

Niet eens een aanhef, een zeer korte afwijzing door iemand geschreven die blijkbaar erge haast had.

En dan afsluiten met groetjes…geen afzender, geen naam,  gewoon niets! Het lijkt wel één van Albert Heijn
z’n hamsterslogans kort en krachtig!?

Albert Heijn vraagt mensen. Ik reageer onmiddellijk en dan krijg ik het antwoord: geen ruimte! Ik ben van een generatie waar ik heb geleerd om netjes iemand voor een sollicitatie af te wijzen. Wat de reden ook mag zijn.
En dan er is geen ruimte.
Die is er wel…want Albert Heijn vraagt personeel maar je krijgt geen eens een kans want met mijn 49 ste zit Albert Heijn niet op mij te wachten. Ook wil ik dat nog begrijpen dat er liever zeer jong personeel word gevraagd maar laat ze dat dan aangeven.
Geen probleem maar stuur de sollicitant die moeite doet om een leuke baan te vinden een nette afwijzing en niet zoiets waar ik mee afgescheept ben. 

Ik had altijd Albert Heijn zeer hoog staan maar als jullie zo met mensen omgaan dan zijn mijn respect echt kwijt. 

Met vriendelijke groet 

Sandra van der Lingen 

Gewenste Oplossing:

Zie hierboven

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sandra van der lingen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer