Klacht: Restaurant Spaar Actie

Rvdb1 op 24 juli 2014 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 24 juli 2014

Een klant van Albert Heijn heeft moeite met het reserveren van een tafel voor de Restaurant Spaar Actie, ondanks het bezit van vier volle spaarkaarten. De klant merkt op dat alleen restaurants met slechte recensies beschikbaar zijn voor boekingen, terwijl de actie nog anderhalve week doorloopt.

Mijn Klacht:

Met nog 4 volle spaarkaarten in mijn bezit is het vrijwel niet meer mogelijk nog een tafel te reserveren. Dit terwijl de actie nog anderhalve week moet lopen.
Alleen de restaurants met slechte recensies op Iens zijn nog te boeken!

Gewenste Oplossing:

AH zou betere afspraken moeten maken met de deelnemende restaurants. Om te zorgen voor voldoende plaatsen.
Nu ontstaat er irritatie en daarmee negatieve reclame voor AH.
Bij een volgende actie valt de keuze om boodschappen te doen mogelijk op de buren: de Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer