Klacht: NS dagkaart AH

Anouk20 op 07 oktober 2013 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 7 oktober 2013

Een klant van Albert Heijn uit zijn onvrede over het systeem voor NS-dagkaarten, waarbij een specifieke reisdatum gekozen moet worden om de couponcode te activeren. De klant vindt het onredelijk dat, wanneer de reis om redenen zoals werkzaamheden niet kan doorgaan, de couponcode niet op een andere dag kan worden gebruikt. Twee geactiveerde dagkaarten zijn niet benut vanwege deze situatie.

Mijn Klacht:

Mijn klacht is dat ik het belachelijk vind dat je een datum moet kiezen welke dag je moet reizen. zo dat de couponcode het dan activeert en dat als je verhindert bent niet op een andere dag als nog kan reizen. want 14 september wouden ik en me zus naar den haag maar i.v.m 4 a 5 uur onderweg te zijn i.v.m werkzaamheden tussen assen en zwolle hadden wij gezegd gaan we een andere dag maar nu wou ik gisteren een nieuwe datum activeren en wou dat niet omdat die couponcode de vorige keer is geactiveerd terwijl wij die dag niet hebben gereisd.
Hier zijn de barcodes van de twee dagkaarten die wij hebben geactiveerd maar niet op hebben gereisd

Barcode : 3000358620407
Barcode : 3000316439386

Gewenste Oplossing:

twee nieuwe dag kaartjes

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer