Klacht: Al een jaar lang klanten oplichten met opzegvergoeding

Rellek Retep op 25 juli 2015 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 8 maart 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste heer, mevrouw, Je hebt enige tijd geleden via de website klacht.nl een klacht bij ons ingediend. Dit is natuurlijk goed om de kwaliteit van onze dienstverlening te verbeteren. Helaas hebben we geen reactie meer van je ontvangen en staat...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 25 juli 2015

Een klant uit kritiek op Oxxio vanwege misleidende informatie over opzegvergoedingen die door colporteurs zouden zijn verstrekt. Ondanks de beweringen van de verkopers dat deze vergoedingen vergoed worden, stelt Oxxio dat dit sinds juni 2014 niet meer het geval is. De klant voelt zich bedrogen en vindt dat er sprake is van een mondelinge overeenkomst die Oxxio niet kan negeren.

Mijn Klacht:

Wat ik hier al langer dan een jaar lees is er steeds gedonder over die opzegvergoeding. De colporteurs vertellen elke keer, dat Oxxio die opzegvergoedingen gewoon betalen.

Maar dan zegt Oxxio vervolgens heel simpel dat die opzegvergoeding al sinds 1 juni 2014 niet meer vergoed wordt en daarmee basta voor de klant. De klant wordt vervolgens gehouden aan het contract terwijl hij ronduit voorgelogen is.

Die colporteurs vertellen toch namens Oxxio dat het wel betaald wordt. Ze krijgen dus gewoon opdracht van Oxxio vooral te liegen en door dat liegen klanten binnen te halen. Als een colporteur dat allemaal vertelt, is dat toch een mondelinge overeenkomst waar jullie juridisch helemaal niet onderuit kunnen.

En als die klant die door Oxxio is voorgelogen weer weg wil bij Oxxio moet die klant nog eens 250 euro aan jullie betalen. Met de boete van de andere leverancier is de klant dan 500 euro kwijt en geen centimeter opgeschoten en ook nog geeneens een kuub gas geleverd gekregen van Oxxio.

En dan zeggen jullie ook nog eens dat het de schuld van de klant is omdat de klant beter had moeten lezen in het welkomspakket omdat Oxxio dat doelbewust verkeerd vermeld. Dat is toch niet eerlijk zaken doen. Dat is doelbewust alle klant oplichten.

En dat jullie die opzegvergoedingen besteden aan scherpe tariefen begrijp ik ook niet. Oxxio staat op de 3 duurste tarieven in de vergelijkingssites. Leg u dat nog maar eens uit.

Gewenste Oplossing:

Dat Oxxio eens ophoudt met liegen en bedriegen en eens eerlijk alles vertelt en niet de klanten op hoge kosten jaagt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Oxxio

10 jaren geleden - Beste Peter, Wij zouden je klacht graag in behandeling nemen, maar wij kunnen met de door jou verstrekte gegevens helaas geen klantnummer terugvinden. Kun je het klantnummer toevoegen aan deze klacht, dan komen wij er zo spoedig mogelijk op terug. Met vriendelijke groet, Tess Oxxio Nederland bv

Bericht van Oxxio

10 jaren geleden - Beste Peter, Zoals mijn collega reeds heeft gevraagd, verzoeken wij je klantnummer door te geven zodat wij je klacht in behandeling kunnen nemen. Met vriendelijke groet, Leonie Oxxio Nederland bv

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 08 maart 2016 om 13:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer, mevrouw,

Je hebt enige tijd geleden via de website klacht.nl een klacht bij ons ingediend. Dit is natuurlijk goed om de kwaliteit van onze dienstverlening te verbeteren. Helaas hebben we geen reactie meer van je ontvangen en staat de klacht nog in behandeling op deze website. Gezien het feit dat we geen reactie meer hebben ontvangen, gaan we ervan uit dat de klacht inmiddels naar tevredenheid is afgehandeld. We zien deze klacht voor nu als opgelost. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat er een andere reden is dat je niet meer hebt gereageerd. Indien je toch nog onze hulp nodig hebt, kan je een nieuwe klacht indienen. We nemen de kwestie dan opnieuw in behandeling.

Met vriendelijke groet,

Oxxio Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie