Klacht: afwerking en schoonmaak van der valk sneek en almere

Meneer Auke op 13 januari 2015 over Van der Valk in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van der Valk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 13 januari 2015

Een bezoeker van Van der Valk in Sneek en Almere heeft klachten geuit over de afwerking en schoonmaak van beide locaties. Bij het hotel in Sneek werden computerafval en spinnenwebben opgemerkt, terwijl in Almere de hygiëne en afwerking, zoals loshangend behang en scheef bevestigde douche-stangen, niet aan de verwachtingen voldeden. Ook werden er grote vlekken op de bank in de gang en andere tekortkomingen in de kamers gerapporteerd.

Mijn Klacht:

vorig jaar familiebezoek van der valk sneek ,computerafval op buitenterrein,buitengevel terras zat vol spinnenwebben. eind december van der valk almere bezocht,afwerking en hygiëne laten te wensen over vloebedekking in de hal te kort afgesneden ,behang op kamer en in openbare ruimtes laat los/scheuren in wand hotelkamer,spinnenwebben aan de plafonds hotel kamer ,afwerking badkamer slecht,regendouchestangscheef bevestigd,tegelwerk onvoldoende. grote vlekken in bank (wit) op de gang.

Gewenste Oplossing:

voor een vier sterren hotel hoort dit alles in orde te zijn.zo te zien is er genoeg personeel, vertrouwen is goed controle is beter is de slogan die hierop van toepassing is .

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Van der Valk

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Van der Valk over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Van der Valk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM