Klacht: Aan de lopende band verbannen ,

beastmode op 15 september 2013 over Habbo Hotel Nederland in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Habbo Hotel Nederland is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Internet Games
Status In behandeling
Datum 15 september 2013

Een gebruiker van Habbo Hotel Nederland heeft een klacht ingediend over een permanente ban die hij kreeg na beschuldigingen van hacken, terwijl hij meubels aan het ruilen was. Ondanks het gebruik van de INGAME Help tool en het indienen van meerdere tickets, ontvangt hij geen adequate reacties of oplossingen van de klantenservice. De gebruiker voelt zich niet serieus genomen en is ontevreden over de communicatie met het bedrijf.

Mijn Klacht:

Mijn klacht is aan habbohotel , een vriend heeft meubels van mij geleend en nu gaf hij die meubels terug met een teleporter. Ik zet alle meubels neer om te ruilen voor credits en opeens komen er alemaal kinderen die mij beschuligen van hacken uit die teleporter. Ik word aangegeven en word permanent verbannen.

Heb contact gezocht met de INGAME Help tool * dient eigenlijks nergens voor krijg aleen maar onzin terug dat ik met de helptool contact moet zoeken. Heb al eerdere tickets voor meerdere dagen lopen die niet worden beantwoord dus ik toon duidelijk aan dat dit niet gebeurt en dan krijg ik als antwoord dat hun er naar trachten je oproep binnen 2 werkdagen te beantwoorden. ( dit gebeurt gewoon niet zeg het dan ook niet ).

Iemand vroeg aan mij om te mailen ( ik op appels ) ik ga ervanuit dat het meubels zijn en krijg weer een perm ban. Weer zoveel 100 euros over de toonbank en al mijn spullen kwijt.

Ik ben klaar met jullie onbeschofte stelletje eersteklasse oplichters. Als mijn account word gehackt en mijn email word gewijzigd door mijn hacker geven jullie gewoon geen antwoord op mijn tickets bar en bar slecht.

Gewenste Oplossing:

Dat mijn accounts ( scar2face , qwexxx ) Worden terug gegeven met een beloning voor het onnodig wachten op jullie heldesk.

Ik ben ook eens eerder gehackt en toen heb ik help verzocht en toen is er van mij 1 gouden draak en 3 typos gestolen. Dit alemaal omdat ze mijn email uit de helpdesk tool hebben gehackt via MSQL injectie dit weten hun maar al te goed. Maar goed ik heb 30 tickets aangemaakt alemaal om mijn email weer te recoveren maar heb geen een antwoord gehad mijn account was verbannen en die zou ik terug krijgen op een bepaalde datum. ik krijg geen enkel gehoor van habbo, ze laten mij gewoon bestelen.,

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Habbo Hotel Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Habbo Hotel Nederland over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Habbo Hotel Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Habbo Hotel Nederland in behandeling genomen

Bericht van

12 jaren geleden - Beste Scar2Face, Wat jammer om te horen dat je problemen ervaart met de Habbo Helptool. Echter is er door het support team besloten je account niet meer terug te geven. Dit heeft de volgende reden: Je hebt je meubels aangeboden voor echt geld, dit is volgens de Habbo regels niet toegestaan en hebben daarom de toegang tot jouw account ontzegt. Op deze beslissing kan niet meer worden ingegaan, mocht je toch nog vragen hebben plaats dan een reactie als reply. Met vriendelijke groeten, eriepiepjuh Player Support

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM