Klacht: in en verkoop auto

kendier op 05 februari 2013 over A & W Tablet in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 5 februari 2013

Een klant heeft zijn auto ingeruild bij Autoplaza Kannemans in Amersfoort en een andere auto gekocht, maar wacht nog steeds op een terugbetaling van 250 euro. Daarnaast heeft de klant het onderhoudsboekje van de gekochte auto nog niet ontvangen en moest hij direct 300 euro aan onkosten maken, omdat de boordcomputer aangaf dat er problemen waren met de auto.

Mijn Klacht:

ik heb bij autoplaza kannemans in Amersfoort mijn auto ingeruil en een andere gekocht, maar bij deze transactie kreeg en krijg ik nog 250 euro van auto kannemans, daarnaast zou ik het onderhoudsboekje nog krijgen van de gekochte auto en ik moest 300 euro onkosten maken de volgende dag al want volgens de boordcomputer van de auto kon ik niet meer verder rijden, olie en nog vele andere dingen waren niet in orede.

Gewenste Oplossing:

door het betlanen van de facturr van 250 euro en 300 euro en het toesturen van het onderhoudsboeekje

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over A & W Tablet

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over A & W Tablet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)