Klacht: werking handscanners

[email protected] op 22 april 2021 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 22 april 2021

Een klant van Albert Heijn in Etten-Leur ervaart herhaaldelijk problemen met de handscanners, die na het scannen van enkele producten vaak stoppen met functioneren. Ondanks de hulp van medewerkers, leidde dit tot een situatie bij de kassa waarbij de gescande producten niet correct waren geregistreerd, wat de klant een onaangenaam gevoel gaf. De klant is zeer ontevreden over de gang van zaken.

Mijn Klacht:

Betreft Albert Heijn Pollemans Etten-Leur
Handscanners geven regelmatig problemen. Vandaag hield het ding er na zo’n 8 producten mee op. Winkelmedewerker bood hulp. Even later deed ie het weer niet. Een andere medewerker bood hulp.
Bij de kassa een steekproef : bleken net deze producten niet gescand. Ik werd gezien als een halve crimineel.
Ben hier zeer ontevreden over.

Gewenste Oplossing:

Een excuus, beter werkende handscanners.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer