Klacht: verfspecialist heeft mij te veel verf laten kopen

Farhad112 op 06 april 2021 over Gamma in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gamma
Categorie Bouwmarkten
Status Open
Datum 6 april 2021

Een klant van Gamma heeft te veel verf aangeschaft op advies van een verfspecialist en probeert nu een oplossing te vinden. Na meerdere contactmomenten en een verzoek om langs te komen, kreeg de klant te horen dat de verf niet kan worden teruggenomen omdat de termijn verstreken zou zijn. De klant is gefrustreerd over het gebrek aan communicatie en de afwijzing van de retour.

Mijn Klacht:

Ik heb voor de lockdown te veel verf gekocht op advies van gamma verfspecialist. Na meerdere keren contact te nemen hebben zij mij ge vraagt om langs te komen bij gamma amsterdam noord om te kijken of ze wat kunnen doen. Ik heb alles meegenomen om te laten zien dan 10L muurverf te veel is voor 14 m2. De medewerker die ik telefonisch had gesproken zegt gelijk: sorry dit nemen wij niet terug omdat wij al 2 maanden open zijn en je bent te laat gekomen. Zijn deze mensen werkelijk idioten??? Ik kon niet eens langs gaan omdat ze geen afspraak wilde maken.
Nu vragen ze eindelijk om langs te komen en dan gelijk zeggen van nee dit kan niet. Ik heb telefonisch ook alles uitgelegd. Als dat miet kon waarom hebben ze dan een afspraak gemaakt.
Hoe moest ik eerder langs gaan als ze mij niet die gelegenheid wilde geven.
Het zijn echt dieven!!! Het verbaast mij dat gamma dit soort praktijken mogen

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug voor die extra verf die mij is aangesmeerd!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gamma

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gamma nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Farhad112
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM