Mijn Klacht:
Regelmatig doe ik mijn boodschappen bij Jumbo in Den Haag (Anemoonstraat). Ik constateer vaak dat er van de 1,5 mtr maatregel en desinfectie maatregelen moeilijk worden nageleefd. Zo zijn regelmatig 2 kassa’s open en met lange wachtrijen door de winkel. In principe kunnen er wel meer (en veilig) kassa’s worden geopend, maar dit gebeurd niet of veel te laat.
Desinfectie-gel bij de in- en uitgang is erg vaak op, wordt slordig of niet bijgevuld of heeft een mechanische hapering. De ingehuurde beveiliging (indien aanwezig) varieert sterk qua kwaliteit: maar meestal is het een persoonlijke houding van ik sta er bij en ik kijk er naar.
De schappen worden vaak laat en onvolledig aangevuld.
Qua klanten waar de Jumbo overigens weinig aan kan doen: ouderen houden zich niet aan de voor hen gereserveerde tijden (08:00-10:00 uur) en lopen dan van god los door de winkel tijdens normale topdrukte.
Ook het winkelen is moeilijk omdat er vaak veel vakkenvullers in de looppaden aanwezig zijn. Nu dragen ze wel mondkapjes sinds de tweede C-golf.
Eén vakkenvullermeisje weigert s-avond categorisch het kapje op te doen waardoor ze voortdurend door haar medevakkenvullers moet worden aangesproken.
Gewenste Oplossing:
De Jumbo moet tenminste een minimum aan Corona hygiene maatregelen actief handhaven en niet telkens door mij of andere klanten worden aangesproken dat er weer eens iets op is of hapert.
Personeel erop aanspreken wordt alleen passief aangenomen en er vind geen opvolging plaats. Actieve bedrijfsleiding ontbreekt vaak; dit kan echt anders.
Vakkenvullers die weigeren een mondkapje op te doen passen niet in het handhavingsbeleid dat voor iedereen nu geldt. Graag handhaven.


