Klacht: bestelling niet ontvangen, geen communicatie

pimkemperman op 16 januari 2021 over JDsports in de categorie Sportwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf JDsports
Categorie Sportwinkel
Status Open
Datum 16 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

op 13 December voor €250,- besteld op jd sports.
duurde eerst 3,5 week voor dat ik de mail kreeg dat het verzonden is.
Geen track en trace gekregen en ruim een week later nog niks ontvangen.
We zijn ruim een maand verder! 2 x een mail gestuurd maar dan krijg je een standaard antwoord waar je niks mee kan. je kunt ze niet bellen.
Wel dagelijks reclamemails versturen maar zorgen dat betalende klanten hun bestelling ontvangen ho maar. als je gaat googelen zie je dat er honderden mensen zijn die in december en januari besteld hebben niks ontvangen! dit is gewoon belachelijk, het is een erg groot bedrijf en dat het dan zo mis gaat.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn bestelling ontvang binnen afzienbare tijd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over JDsports

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over JDsports nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door pimkemperman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM