Klacht: Bejaarden tijd

Mummie 73 op 26 oktober 2020 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 26 oktober 2020

Een klant heeft ervaren dat er in de Albert Heijn voor 8 uur meer jongere dan oudere klanten aanwezig waren, waarbij veel jongere klanten geen mondkapjes droegen. Daarnaast was de schappenvoorraad slecht gevuld, waardoor oudere klanten met restanten moesten zien te redden, en waren de pantoffels uit de folder niet beschikbaar. De klant vindt dat de supermarkt niet vriendelijk omgaat met oudere klanten.

Mijn Klacht:

Vanmorgen liepen er voor 8 uur meer jongere dan oudere mensen, allemaal jong bejaard. Van de jongere liepen de meesten zonder mondkapjes! De vakken waren zeer slecht gevuld, als oudere mag het dus doen met de restanten. De pantoffels uit de folder, die ook om 7 uur ingaat, niet aanwezig. De ah is dus bejaarde onvriendelijk bezig.

Gewenste Oplossing:

Als de ah de bejaarde tijd handhaaft en zorgt dat de vakken gevuld zijn en de folder artikelen aanwezig. De schoonmaker van de winkelwagens ook om 7 uur begint. Geen onderscheid tussen jong en oud. Uw bejaarde klanten zijn u al heel lang trouw, dat moet u van de jongeren nog afwachten. Klanten trouw is iets heel ouderwets!

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mummie 73
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer