Klacht: Doorrijden terwijl het allang rood is

Marvinhaft1 op 20 augustus 2020 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Marvin, Wat ontzettend naar dat jullie dit hebben ervaren. Wat je omschrijft is inderdaad rijgedrag dat onacceptabel is. Het is een 999 bus. We zullen eerlijk zijn, het is daardoor niet erg makkelijk te achterhalen welke chauffeur dit geweest...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 20 augustus 2020

Een moeder beschrijft een incident waarbij een buschauffeur van Arriva doorreed terwijl het verkeerslicht voor voetgangers al op rood stond. Dit gebeurde rond 10:10 uur op de Aartshertogenlaan in Den Bosch, terwijl zij en haar zoontje stonden te wachten om over te steken. De moeder maakt zich zorgen over de veiligheid en het voorbeeld dat de buschauffeur hiermee geeft.

Mijn Klacht:

ik stond rond 10:10 bij de aartshertogenlaan in den Bosch te wachten bij het stoplicht met mijn zoontje om over te steken. Wij drukken netjes op het stoplicht en dat werd rood. De buschauffeur met een 999 indicatie die waarschijnlijk ging nabij station Oost reed gewoon vol door het rode licht en bleef maar vooruit kijken. Hij had alle tijd om te stoppen maar deed dit niet. Ik leer mijn kinderen altijd dat ook al is het stoplicht groen, ze toch niet gelijk moeten oversteken maar toch blijven kijken ofdat iedereen stopt. Uw buschauffeur liet met dat gevaarte even duidelijk zien dat ook bussen doorrijden ook al stond hij al ruime tijd op groen. Dus het is gebeurd om ongeveer 10:12 a 10:13 op aartshertogenlaan in den Bosch op donderdag 20 augustus. Wij hadden al kunnen lopen en mijn zoontje op step was het zeker tot iets naars gekomen. Misschien wel tot een botsing misschien niet, maar een trauma was het zeker.

Gewenste Oplossing:

ik ben al tevreden als iedere chauffeur stopt wanneer ze kunnen. Doorrijden kan niet en al zeker niet met een bus die met ongeveer 50 gewoon door knalt en zeker nog 30 meter te gaan had toen het al groen was voor ons.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 20 augustus 2020 om 22:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Marvin,

Wat ontzettend naar dat jullie dit hebben ervaren. Wat je omschrijft is inderdaad rijgedrag dat onacceptabel is. Het is een 999 bus. We zullen eerlijk zijn, het is daardoor niet erg makkelijk te achterhalen welke chauffeur dit geweest is. Als er een lijnnummer op staat met bestemming, dan weten we welke dienst het bereft.

999 diensten zijn lege bussen die vaak naar de garage rijden waar zij horen, of naar een bestemming om daar een nieuwe dienst te starten.

We gaan ons uiterste best doen om de juiste persoon te achterhalen. Mocht dit niet lukken dan gaan we er een algemeen bericht van maken richting de teammanagers, zodat zij hun chauffeurs kunnen inlichten en maken op de oversteekpunten.

Wij bieden onze welgemeende excuses aan voor het ervaren ongemak.

Met vriendelijke groet,
Zoé

Alle klachten die gemeld zijn door Marvinhaft1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten