Klacht: Handhygiëne voor kassamedewerkers

DFaraco op 02 april 2020 over Lidl in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 april 2020
Reactie van het bedrijf:

Bedankt voor je melding op klacht.nl Wat vervelend dat je dit zo hebt ervaren in één van onze filialen. Uiteraard doen we ons best om alle voorzorgsmaatregelen die het RIVM heeft opgedragen zo goed mogelijk uit te voeren. We zullen...

Bedrijf Lidl
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 2 april 2020

Een klant heeft zijn zorgen geuit over de handhygiëne van kassamedewerkers bij Lidl in Amersfoort. Hij merkte op dat het dragen van continue handschoenen niet effectief is tegen de verspreiding van COVID-19 en pleitte voor het regelmatig desinfecteren van handen. De kassamedewerker gaf aan dat hij handschoenen moest dragen en dat er onvoldoende tijd was om handen te desinfecteren.

Mijn Klacht:

Geachte heermevrouw,

Van de week was ik boodschappen doen bij Lidl (Amersfoort). Toen ik in de rij stond voor de kassa was de kassamedewerker opzoek naar handschoenen. Toen ik tegen de kassamedewerker zei dat het dragen van continue handschoenen niet werkt tegen de verspreiding van COVID-19, vertelde hij dat problemen zou krijgen als hij deze niet droeg. Ik vertelde hem ook dat het tussendoor desinfecteren van de handen een betere maatregel was. Hij gaf hierop als antwoord dat daar te weinig tijd voor is. In het ziekenhuis wordt ook niet continue handschoenen gedragen.

Het continue dragen van handschoenen draagt niet bij als maatregel tegen de verspreiding van COVID-19, omdat het dezelfde werking heeft als de handen. Om de effectiviteit van het handschoengebruik te verhogen zouden na elke klant de handschoenen moeten worden gewisseld. Daarnaast geeft het RIVM aan dat de kans dat men ziek wordt van het aanraken van producten erg klein is. Het desinfecteren van de handen tussen elke klant door zou veel effectiever zijn, mocht men goede handhygiëne willen toepassen.

Ik denk dat het goed is dat Lidl de maatregelen wat betreft de handhygiëne aanscherpt, bespreekbaar maakt bij hun medewerkers en desnoods contact opneemt met het RIVM.

Ik hoop dat u mijn klacht serieus neemt, want ik heb het niet het idee dat uw kassamedewerker het idee had waarom handschoenen bijdragen aan schijnveiligheid, ook had ik het idee dat het hem weinig kon schelen.

Gewenste Oplossing:

De winkelwagens worden super goed gedesinfecteerd, maar ook hier zijn geen handschoenen voor nodig.

Met vriendelijke groeten,
Dominique Faraco

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lidl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lidl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lidl

Heeft op 02 april 2020 om 20:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door DFaraco
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer