Klacht: Foutieve opzegging

elke123klacht op 25 maart 2020 over Vattenfall in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vattenfall is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Vattenfall
Status In behandeling
Datum 25 maart 2020

Een klant van Vattenfall heeft een foutieve opzegging van zijn energiecontract ervaren, terwijl hij zelf niets heeft opgezegd. Na contact met de klantenservice werd bevestigd dat het contract was opgezegd, maar er kon niet achterhaald worden wie dit had gedaan. De klant vreest nu een eindnota met een boete, ondanks dat hij geen annulering heeft uitgevoerd.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn energiecontract niet opgezegd, tot mijn verbazing ontvang ik een mail dat ik mijn energiecontract zou hebben opgezegd.
Vervolgens neem ik telefonisch contact op met vattenfall de telefoniste geeft aan dat het is opgezegd echter dat ze niet kunnen achterhalen wie.
Dat is wel heel vreemd aangezien ik niet ben gewisseld van energieleverancier en ik alleen bevoegd ben tot opzegging en ik niks heb opgezegd.
De telefoniste geeft echter aan dat ik de eindnota krijg met een boete aangezien ik te vroeg zou hebben opgezegd (dit klopt echter niet).
Aangezien ik niks heb geannuleerd en er ook geen gegevens zijn wie dit zou hebben gedaan lijkt het wel een fout het systeem.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als mijn energiecontract gewoon doorloopt en de boete wordt geannuleerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vattenfall over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vattenfall in behandeling genomen

Bericht van Vattenfall

6 jaren geleden - Beste heermevrouw Janssen, Ik zie dat wij al voor je bezig zijn om de contracten zo snel mogelijk te herstellen. Dit gaat helaas niet van de ene op de andere dag, we moeten hiervoor contact opnemen met andere partijen. Zodra wij dit hebben recht gezet, laten wij uiteraard de boete voor het vroegtijdig overstappen vervallen. Wat we niet kunnen tegenhouden, is het feit dat er een eindafrekening wordt gemaakt. Je kunt dit zien als een tussentijdse factuur, en we kunnen hier een hele coulante betaalafspraak over maken. Met vriendelijke groet, Tyas Vattenfall

Alle klachten die gemeld zijn door elke123klacht
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie