Klacht: Verkleining

Bootje5s op 16 december 2019 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 16 december 2019

Een klant van HEMA uit zijn onvrede over de verkleining van producten, zoals rookworsten en kerstbrood. Na het invullen van een enquête merkte de klant dat de producten aanzienlijk kleiner waren geworden en dat de kwaliteit, zoals de poedersuiker op het kerstbrood, ook te wensen overliet. Dit heeft de klant doen besluiten om volgend jaar elders te kopen.

Mijn Klacht:

Een tijdje geleden vroegen ze bij de Hema of ik een enquete formulier wilde invullen en toen heb ik geschreven dat ik de rookworsten een stuk kleiner vind worden. Tot mijn verbazing kocht ik van de week een kerstbrood en kon die niet vinden. Uiteindelijk stond er een doosje en zag
tot mijn verbazing dat die ook gejongd hadden. Zo klein was het en een beetje poedersuiker kon er ook niet meer af. Ik zie mij genoodzaakt het volgend jaar ergens anders te kopen. Jammer hoor!

Gewenste Oplossing:

Artikeken weer in oude staat.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over HEMA

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over HEMA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bootje5s
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM