Klacht: plastic kersthuisjes

yvonnealbertina op 02 december 2019 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 december 2019

Een consument uit kritiek op de plastic kersthuisjes van Albert Heijn, omdat dit niet aansluit bij de huidige milieu-initiatieven van de supermarkt om plastic te verminderen. De klant wijst op de schadelijke impact van plastic op het milieu en vindt het gebruik van gecertificeerd karton als verpakking niet voldoende rechtvaardiging voor het gebruik van plastic. Daarnaast merkt de klant op dat het indienen van een algemene klacht via de website van Albert Heijn niet duidelijk is.

Mijn Klacht:

De plastic kersthuisjes. Plastic is toch niet meer van deze tijd. Vandaag is er weer ergens een potvis aangespoeld met 100 kilo plastic in zijn maag. En nu wordt er weer onnodig veel plastic het land ingeslingerd, en dat terwijl AH pretendeert plastic te willen verminderen. Als je de klantenservice belt krijg je te horen maar ze gaan héél lang mee. Maar dat is juist het probleem want ze gaan eeuwig mee, plastic vergaat namelijk niet. Kijk maar in onze zee. De huisjes zitten in FSC karton. Dit wordt ook gebruikt om het goed te praten. Maar dat het gecertificeerd karton is, wil toch niet zeggen dat we dit onnodig moeten gebruiken? En dat maakt het plastic toch niet goed? Op de website van AH is nergens te vinden hoe je een algemene klacht kunt indienen, dus vandaar dat ik het hier maar doe. Overigens zou dit laatste ook een op zichzelf staande klacht kunnen zijn.

Gewenste Oplossing:

Als AH niet meer van deze onzinnige acties opzet. Want deze huisjes zijn er inmiddels natuurlijk al, daar is nu niets meer aan te doen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door yvonnealbertina
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer