Klacht: Verkoopster niet bereidt producten in te pakken

Masaija op 26 november 2019 over Rituals in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Rituals has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Rituals
Status Open
Datum 26 november 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag 26 November,kerst cadeaus voor mijn medewerkers gekocht ( 21 stuks, Ritual of sacura, renewing trekt 2019) voor een bedrag van 438,90 Euro.
De verkoopster Chelsea van de Ritual shop in Veldhoven, was niet genegen, deze pakketten voor mij in te pakken. Nu moet ik al deze pakketjes zelf gaan inpakken. Wat een geweldige service van Rituals. In de eerste plaats zijn deze pakketten al een paar Euro duurder geworden, dan vorig jaar, en dan moet je ze nog zelf inpakken. Ik was behoorlijk ontstemd, en vind jullie bedrijf steeds klant onvriendelijker worden. Heeft niets met yoga en spiritualiteit te maken.

Mevr. C. van den Berg- Eindhoven

Gewenste Oplossing:

Niet nu, ik ben heel erg ontstemd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rituals

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rituals nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Masaija
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM