Klacht: blazer

Rosanne1997 op 06 november 2019 over Only in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Only
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 6 november 2019

Rosanne heeft een blazer gekocht bij Only in Zevenaar, maar deze bleek kapot op de naad. Bij het ruilen in de winkel in Doetinchem kreeg ze te horen dat het mogelijk aan haar gewicht lag en dat ruilen op eigen risico was. Ze is boos en ontevreden over de behandeling en overweegt niet meer terug te keren naar de winkel.

Mijn Klacht:

stevigen vrouw met bruin haar only Doetinchem om 17:00 woensdag 6 november ik had een blazer gekocht in zevenaar bij Marloes 26 102019 ik ruil hem vandaag woensdag 6 november en die blazer was kapot op de naad ze zij het kan ook zijn dat je steviger bent en dat het uit scheurt ik heb hem 1 keer aangehad en ik ben afgevallen ging daarom na de winkel bij only Doetinchem wilde ik hem ruilen en zij ze schijf maar op de bon eigen risico zoals ik hier jullie uit leg heb ik hem nog geen 30 dagen en mag ik ruilen met bon en dergelijk ik ben boos en ontevreden ik zal ook niet meer weer komen maar hopelijk kunnen jullie mij nog helpen groetjes Rosanne louter

Gewenste Oplossing:

als ik met respecht word behandeld zoals elke klant die net iets heeft gekocht en nog niet eens 30 dagen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Only

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Only nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Rosanne1997
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM