Klacht: Bus te vroeg

Klompke 14 op 27 juni 2019 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 juni 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Klompke14, In uw melding geeft u aan dat de chauffeur van de lijn 20 te vroeg van de halte is vertrokken. Dit vinden wij vervelend om te lezen. Alle bussen zijn voorzien van een GPS volgsysteem. Hierin kunnen wij...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 27 juni 2019

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met lijn 20 van Arriva, die te vroeg bij de bushalte arriveert. Dit heeft geleid tot gemiste bussen en vertragingen naar school, aangezien de bus slechts eenmaal per uur rijdt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Beste meneermevrouw,

‘S morgens moet ik altijd met lijn 20 (Heerenveen via Drachten) naar school toe. De bus hoort normaal om 07.18 uur bij de bushalte te zijn waar ik (en meer mensen uit het dorp) opstap. Echter is het dit jaar al meerdere malen voor gekomen dat de bus er al om 07.13 was, wat ik niet wist en dus een paar keer mijn bus heb gemist waardoor ik te laat op school kom. (Net als andere mensen uit het dorp). En aangezien de bus maar één keer in het uur door het dorp rijdt, heb ik een probleem.

Gewenste Oplossing:

Tevreden ben ik als de bus gewoon optijd komt en als hij dan 5 of 6 minuten te vroeg is, gewoon even bij de bushalte wacht. Want als hij bij mij te vroeg is, is hij overal te vroeg lijkt mij zodat bijna iedereen de bus mist.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 27 juni 2019 om 08:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Klompke14,

In uw melding geeft u aan dat de chauffeur van de lijn 20 te vroeg van de halte is vertrokken. Dit vinden wij vervelend om te lezen. Alle bussen zijn voorzien van een GPS volgsysteem. Hierin kunnen wij de rit gegevens van de bussen bekijken. Wij hebben de rit gegevens van de lijn 20 voor u nagekeken. Hierin kunnen wij zien dat de bus 3 te vroeg van de halte is vertrokken.

Daarom hebben wij uw melding doorgestuurd naar de verantwoordelijke manager met het verzoek hier aandacht aan te besteden. Wij bieden onze excuses aan voor het ervaren ongemak.

Met vriendelijke groet,
Remco
Medewerker klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten