Klacht: openstaande factuur die niet betaald wordt

JIP BV op 25 maart 2019 over Pleunis Tuinmaterialen in de categorie Tuin

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Tuin
Status Open
Datum 25 maart 2019

Een klant van Pleunis Tuinmaterialen meldt dat een factuur uit juni 2016 nog steeds niet is betaald, ondanks meerdere herinneringen en toezeggingen van het bedrijf. De klant ervaart dat er geen reactie meer komt op de pogingen tot communicatie.

Mijn Klacht:

Factuur van juni 2016 wordt ondanks herinneringen en toezeggingen niet voldaan. Reageren hier gewoon niet op.

Gewenste Oplossing:

Als de factuur betaald wordt

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Pleunis Tuinmaterialen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pleunis Tuinmaterialen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM