Klacht: Te laat vertrek bus

Isditechtnodig op 02 februari 2019 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 februari 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste isditechtnodig, In jouw reactie geef je aan dat je niet tevreden bent over onze dienstverlening omdat lijn 56 te laat is vertrokken vanaf Leiden centraal. Wij hebben jouw reactie doorgestuurd naar de betreffende vestigingafdeling met het verzoek hier aandacht...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 2 februari 2019

Een reiziger heeft ervaren dat bus 56 richting Leimuiden op 2 februari 2019, die om 20:02 zou vertrekken vanaf Leiden Centraal, pas om 20:14 vertrok. De bus stond al klaar, maar de chauffeur arriveerde laat en nam de tijd voor een kopje koffie en een gesprek met collega's. Dit is niet de eerste keer dat dergelijke vertragingen worden opgemerkt bij de buschauffeurs op Leiden Centraal.

Mijn Klacht:

De bus vertrekt een goede 10 minuten na dienstregeling, terwijl de bus de hele tijd klaar staat en de chauffeur rustig met een bakje koffie aan komt lopen. Dit is zeker niet de eerste keer, de buschauffeurs op leiden centraal komen vaak te laat naar de bus, en gaan ook op hun gemak nog even met geparkeerde collega’s kletsen.

Het gaat om bus 56 richting Leimuiden, vanaf Leiden centraal station. Moest om 20:02 vertrekken, vertrok 20:14. 2 februari 2019

Gewenste Oplossing:

Als er geen goede reden voor vertraging is moet de bus gewoon op tijd rijden. Een bak koffie moet geen reden voor vertraging zijn. Hebben de chauffeurs daar nooit genoeg tijd voor dient de dienstregeling ruimer ingedeeld te worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 02 februari 2019 om 20:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste isditechtnodig,

In jouw reactie geef je aan dat je niet tevreden bent over onze dienstverlening omdat lijn 56 te laat is vertrokken vanaf Leiden centraal. Wij hebben jouw reactie doorgestuurd naar de betreffende vestigingafdeling met het verzoek hier aandacht aan te besteden. Vanzelfsprekend blijven er altijd onverwachte omstandigheden (bijvoorbeeld file of ongeval) die ervoor zorgen dat wij niet altijd precies volgens de dienstregeling kunnen rijden.

Wij vinden het bijzonder vervelend dat jouw (geplande) reizen met onze organisatie niet naar verwachting is verlopen. Wij bieden je hiervoor onze welgemeende excuses aan.

Met vriendelijke groet,
^Ronald
Medewerker Klantenservice Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten