Klacht: schade bij schoenen gekocht op 29-12-2018

Garth op 20 januari 2019 over Foot Locker in de categorie Schoenenwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Schoenenwinkels
Status Open
Datum 20 januari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb de nieuwe Vapor max gekocht voor me zoon winkel nummer 3161132 op 29-12-2018 heb 144,99 voor betaald. 1 van zijn nike logo zijn afgevallen dat klopt toch niet??? Dit ik heb ik nog nooit gehad ,ik koop al jaren schoenen bij Footlocker voor hem en ik eerste x gebeurd. De reden ik koop bij jullie is voor kwaliteit anders had ik bij bristol of iwish online die chinese onzin. En dat doe ik nooit altijd bij footlocker en ik heb al mijn bonnen. alsvast bedankt klant

Gewenste Oplossing:

ik weet het niet maar die schoenen zijn nog niet eens een maand oud. ik wil die logo weer der op aub . omdat ik ben gewoon niet blij mee om eerlijk te zeggen zijn best wel dure schoenen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Foot Locker

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Foot Locker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM