Klacht: Appartement vakantie viesoud

Sannedalstra op 20 september 2018 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 20 september 2018

Tijdens hun vakantie in Kreta van 30 juli tot 13 augustus verbleven de klagers in de Panorama Seaview Appartements, waar ze teleurgesteld waren over de staat van de accommodatie. De appartementen waren oud en vies, met schimmel en mieren, wat leidde tot een confrontatie met de eigenaar. Ondanks het indienen van een klacht bij Corendon, ontvingen ze geen reactie en besloten ze om op eigen kosten naar een ander appartement te verhuizen.

Mijn Klacht:

Wij waren op vakantie in Kreta van 30 juli tm 13 augustus. Wij zaten in Panorama Seaview Appartements in Anissaras. Deze appartementen voldeden niet aan onze verwachtingen. Het was oud en vies. Alles zat onder het schimmel, er zaten in ons appartement overal mieren, bedden waren vies. Wij hebben een klacht ingediend bij zowel Corendon en bij de eigenaar van het appartement. Deze ging erg agressief voor mij staan. Dit was voor ons te beangstigend en wij zijn op eigen kosten nog een week naar een ander appartement gegaan. op onze klacht bij Corendon werd niet gereageerd. Op 15 augustus de klacht ingediend en nu op 20 september nog niets gehoord. Wij hebben opnieuw een klacht gestuurd naar Corendon.

Gewenste Oplossing:

Wij zouden graag het geld terug willen van onze vakantie.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Corendon

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Corendon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM