Klacht: afwerkingsnota

marco kluitmans op 12 september 2018 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 12 september 2018

Een voormalig klant van Ziggo heeft een probleem ervaren met de opzegging van zijn abonnement. Na het retourneren van de modem ontving hij een factuur voor een maand waarin hij geen gebruik maakte van de diensten. Na meerdere telefoontjes werd deze factuur uiteindelijk verwijderd, maar er ontstond een nieuwe factuur voor de volgende maand, terwijl de klant niet meer op het adres woonde. De klant overweegt juridische stappen en vraagt of anderen soortgelijke ervaringen hebben.

Mijn Klacht:

Hallo ik was klant bij ziggo maar toen ik mijn abo stop zette kreeg ik te horen dat ik 1 maand opzegtermijn had . ziggo vertelde ook dat ik een retourdoos zou krijgen waar ik zo spoedig mogelijk mijn modem mee retour moest sturen.
deze doos kreeg ik 2 dagen later al binnen.
dus ik stuurde direct mijn modem terug.
maar toen moest ik toch een volle maand nog betalen terwijl ik geen gebruik meer kon maken van hun diensten.
na vele telefoontjes haalden ze eindelijk de factuur eraf.
Ik had 3 voorgaande maanden openstaan door omstandigheden.
nu word ik gedagvaard waarin staat dat die bewuste maand eraf gehaald is , maar de maand erna erbij gekomen is .
Ik was toen niet eens meer woonachtig op dat adres.
Nu wil ik het toch voor het gerecht laten komen , zijn er nog mensen die hetzelfde hebben meegemaakt?

Gewenste Oplossing:

als ziggo de extra maand en de bij gekomen kosten laten vervallen.
Ik weiger gewoon om iets te betalen waar ik geen gebruik van kan maken.
of woonachtig meer was op het adres.
de 3 maanden hebben ze recht op en That's it.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie