Klacht: Het niet ontvangen van een JBL go 2 speaker

GilletteHerman1949 op 10 juli 2018 over Gillette in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Gillette
Categorie Producten
Status Open
Datum 10 juli 2018

Een klant heeft een verpakking van Gillette Mach3 gekocht met de verwachting een JBL Go 2 speaker te ontvangen, maar deze is nooit aangekomen. Ondanks het volgen van de aanmeldvoorschriften en contact met de afhandelende instantie, is er geen oplossing geboden. De klant hoopt dat Gillette alsnog iets kan doen, vooral omdat het cadeau bedoeld was voor zijn kleinzoon.

Mijn Klacht:

Ik heb een verpakking Gillette Mach3 gekocht bij Kruitvat omdat ik graag de bovengenoemde JBL speaker wou hebben.
Ik heb de aanmeld voorschriften gevolgden de Activatiecode doorgegeven.
Er moet iets niet goed gegaan zijn bij het bedrijf die de afhandeling en verzending verzorgt .
We hebben telefonisch contact gehad met die instantie maar zij willen of kunnen niets doen. Erg jammer voor mijn kleinzoon (verjaardags- cadeau)
Erg jammer dat het zo afloopt en hoopt dat er via Gillette toch iets gedaan kan worden. indien nodig kan ik een fotokopie van de kassabon en actievatie code toezenden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als U ervoor kunt zorgen dat ik alsnog een JBL speaker kan ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gillette

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gillette nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM