Klacht: Factuur betaalt waar ik mijn regeling had lopen maar ze hebben verrekend met ander factuur rekening

rocky23 op 04 maart 2018 over NLE in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NLE has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 maart 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer/mevrouw, Uw klacht ontvingen wij in goede orde. Wij berichten u als volgt. Op 4 januari 2018 maakten wij uw jaarnota over de periode 26 december 2016 tot en met 25 december 2017. Op uw jaarnota ontstond een bijbetaling...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf NLE
Status Opgelost
Datum 4 maart 2018

Een klant heeft een factuur betaald bij NLE, waarvoor een betalingsregeling was getroffen, maar de betaling is verrekend met een andere factuur. De klant geeft aan dat hij moeite heeft om zijn financiën te beheren en dat hij eerder ook zonder problemen rechtstreeks kon betalen. Hij merkt op dat er meerdere klachten zijn over NLE van andere klanten.

Mijn Klacht:

Geachte heer of mevrouw
Ik heb een factuur betaalt bij NLE dat is jaarnota 2017 daar is een betalingsregeling getroffen. Janauri 2018 eerst termijn voldaan zelf over gemaakt was geen probleem wand ik beurt altijd de23ste van de maand .maar hun willen gewoon dat het automatische gaat maar ja daar is helaas nu geen buffel op mijn rekening moet ik rustig opbouwen wand ja ik nu ook gekort van 1000.euro naar 750. Euro netto ik moet ook rooien met geld .
Ja en vaste lasten gaan altijd de 23ste van maand de deur zodra de inkomen opstaat maar ja blijkbaar zit er bij NLE geen verzondheid in wand in 2017 had ik ook een regeling van de jaar nota 2016 kon ik ook gewoon rechtstreek over maken .
Ja weetje ik heb al wel gehad met hun wand er zijn wel meer mensen in nederland die klagen over NLE zelf instantie heb met hun moeilijk mee .
Ik laat U mijn bewijzen en eind dit jaar ga ik gewoon naar ander levancier waar je wel als mens word behandelt
P.s dit verhaal ook nog van Hun :
Geachte heer of mevrouw van NLE Ik dien weer een klacht volgens de bank ABN-AMRO staat er geen automatische incasso klaar voor NLE dat op 5. Maart 2018 zal gedaan worden volgens de bankmoet een dag van tevoren gemeld worden dat het geïncasseerd wordt automatische en de ABN Amrobank zie niks staan Jullie hebben gezegd via de telefoon dat automatische incasso zal gedaan worden 02-03-2018 om 8.25 uur telefonische gesprek en wordt elke keer op 5. Van de maand 2018 af geschreven van deze factuurnr. 25500616253 van klant nummer3000613110 . Volgens mijn zit jullie mijn gewoon dwars te zitten en tegen te werk zorg ik nu geld op staat zie ik geen automatische incasso klaar staan voor 5.maart 2018. Ik ga U vragen dit wil op te lossen a.u.b. graag U reactie per e-mail onder tussen zal ik deze ook weer bij de advocaat neer leggen . MVG Rene Walner
Hopend op U mederwerking a.u.b.
Met Vriendelijke Groeten
Rene walner

Gewenste Oplossing:

Opgelost wordt en fouten herstellen en ik willen gewoon zelf rechtstreek over maken zodra mijn inkomen op staat dan kom ik ook niet de schuld .

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NLE over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NLE in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NLE een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NLE

Heeft op 12 maart 2018 om 16:04 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer/mevrouw,

Uw klacht ontvingen wij in goede orde. Wij berichten u als volgt.

Op 4 januari 2018 maakten wij uw jaarnota over de periode 26 december 2016 tot en met 25 december 2017. Op uw jaarnota ontstond een bijbetaling van €960,33.

U trof op 12 januari 2018 een betalingsregeling van 10 termijnen voor de bijbetaling van uw jaarnota. Ter bevestiging van de getroffen betalingsregeling ontving u op 18 januari 2018 per e-mail hiervan een bevestiging. In deze e-mail vermelden wij de voorwaarden van de door u aangevraagde betalingsregeling. Hierin is opgenomen dat uw betaalwijze door middel van het treffen van een betalingsregeling wordt gewijzigd naar automatische incasso.

Het eerste termijn zou NLE incasseren op 5 februari 2018. U maakte dit termijn echter over op 24 januari 2018. Om die reden heeft NLE dit termijn niet automatisch geïncasseerd, u had dit immers al voldaan.

Conform de voorwaarden van de betalingsregeling incasseerde NLE het termijnbedrag van januari. Dit termijnbedrag werd gestorneerd met als reden ‘Geblokkeerde rekening/mandaat geblokkeerd’.

Doordat NLE het termijnbedrag niet van uw rekening kon incasseren, wat wel een voorwaarde is van een betalingsregeling, is uw betalingsregeling komen te vervallen. Om die reden zag u geen aankondiging van een automatische incasso voor 5 maart 2018.

In uw klacht geeft u aan dat u de termijnen en termijnbedragen zelf wenst over te maken. Wanneer u een betalingsregeling treft, is dit niet mogelijk bij NLE. Dit werd ook duidelijk vermeld. Wij zullen dan ook niet overgaan tot het hervatten van uw betalingsregeling.

Het openstaande bedrag is momenteel €904,17. Dit bedrag bestaat uit €767,33 van uw jaarnota (vervaldatum 18 januari 2018), €32,42 van het termijnbedrag van februari (vervaldatum 25 februari 2018) en €102,42 van het termijnbedrag van maart (vervaldatum 25 maart 2018).

Gezien het voorgaande verzoeken wij u dan zo spoedig mogelijk over te gaan tot het betalen van het openstaande bedrag om verdere incassokosten te voorkomen.

Met vriendelijke groet,
NLE Klachtafhandeling

rocky23

Heeft op 13 maart 2018 om 08:21 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Ik geeft U al medewerking en geeft U automatisch incasso bemachtiging op datum 12-03-2018 voor de betalingsregeling en termijn bedrag in te houden en dat elke de 24 ste van maand wordt ingehouden

Bericht van NLE

8 jaren geleden - Beste meneer/mevrouw, Wij ontvingen uw reactie in goede orde. Zoals eerder aangegeven is de betalingsregeling komen te vervallen doordat u zich niet aan de gemaakte afspraken heeft gehouden. Wij zullen de betalingsregeling dan ook niet hervatten. Wij verzoeken u vriendelijk om zo spoedig mogelijk over te gaan tot het betalen van het openstaande bedrag. Met vriendelijke groet, NLE Klachtafhandeling

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Geachte heer of mevrouw Van Nle Datum 14-03-2018 Ik kan wel zorgen de helft van het bedrag eind van de maand 30 maart 2018 betaalt is een bedrag 383.66 en restant op 25 april 2018 383.66 van de jaar nota 2017 van Factuur NR 25500616253 Plus die €32,42 voor het termijnbedrag met vervaldatum 25 februari 2018 wordt deze eind deze week over gemaakt. U moet wel een mens een kans geven om te lossen en te betalen. Met Vriendelijke Groeten Rene Walner

Bericht van NLE

8 jaren geleden - Beste meneer/mevrouw, Uw reactie ontvingen wij in goede orde. Daarnaast blijkt uit onze gegevens dat u zojuist telefonisch contact had met onze Klantenservice. Wij gaan akkoord met de door u voorgestelde oplossing. Wel vragen wij u zorg te dragen voor de tijdige betaling van de termijnbedragen in de tussentijd. Met vriendelijke groet, NLE Klachtafhandeling

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie