Klacht: tussen brievenbus

J vd Schaar op 28 februari 2017 over Spotta in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Spotta has resolved this complaint
Klacht opgelost op 1 maart 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw van der Schaar, Hartelijk dank voor uw bericht. Wij vinden het erg vervelend dat de verspreiding van het Spotta folderpakket te wensen heeft overgelaten. Onze excuses daarvoor. Wij gaan de bezorger hier op aanspreken en vertrouwen er op...

Bedrijf Spotta
Categorie Reclame
Status Opgelost
Datum 28 februari 2017

Een klant van Spotta heeft geklaagd over het afleveren van folderpakketten, die voorheen door de brievenbus werden geduwd, maar nu tussen de klep worden geplaatst. Dit leidt tot ongemak door binnenkomende koude lucht en verhoogt de kans op inbraak wanneer het pakket enkele dagen in de brievenbus blijft liggen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Geachte medewerker,

Altijd kreeg ik het folderpakket keurig DOOR de brievenbus, sinds een paar weken wordt het pakket niet meer erdoorheen geduwd maar laten ze het pakket TUSSEN DE KLEP van de brievenbus zitten.
Ben hier niet blij mee want als de wind erop staat komt er veel koude lucht binnen. En als je een paar dagen weg bent en het blijft in de brievenbus hangen lokt dit ook ongenode gasten uit omdat ze weten dat je er niet bent.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het zeer op prijs stellen dat het pakket DOOR, de brievenbus wordt geduwd, en volgens mij is het ook verplicht om het door de bus te doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Spotta over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Spotta in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Spotta een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Spotta

Heeft op 01 maart 2017 om 09:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw van der Schaar,

Hartelijk dank voor uw bericht. Wij vinden het erg vervelend dat de verspreiding van het Spotta folderpakket te wensen heeft overgelaten. Onze excuses daarvoor. Wij gaan de bezorger hier op aanspreken en vertrouwen er op dat u volgende week de folders wel netjes in de bus ontvangt en niet half eruit.
Heeft u nog vragen, opmerkingen of suggesties? Of ontvangt u het Spotta folderpakket in de toekomst nog een keer niet of niet op de juiste manier? Laat het ons weten via Spotta.nl/klantenservice. Groet klantenservice Spotta.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM