Klacht: Airfryer xl mandje is niet schoon te maken.

Jason24maart op 23 februari 2017 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 23 februari 2017

Een gebruiker van de Philips Airfryer XL, aangeschaft in december 2016, ervaart problemen met het schoonmaken van het mandje. Ondanks meerdere contacten met Philips en het ontvangen van schoonmaaktips, blijft het mandje vervuild. De gebruiker vraagt om een vervangend mandje, maar Philips geeft aan dat dit niet mogelijk is, wat leidt tot frustratie over de gebrekkige schoonmaakbaarheid van het product.

Mijn Klacht:

Ook ik heb de xl nu vanaf dec 2016 en het mandje is niet schoon te krijgen, ik heb contact gezocht met philips en kreeg een schoonmaaktip…echter het werkt iet en krijg het mandje met geen mogelijkheid schoon…opnieuw contact gehad met philips en wordt weer afgescheept met een nieuwe schoonmaaktip, maar ik wil geen schoonmaak tips meer maar ik wil een nieuw mandje, en heb hierom ook gevraagd maar ja helaas dat is niet mogelijk volgens philips…ik vind t gewpon zwaar belachelijk dat zo n dure pan niet goed schoon te maken is en wil dat philips dit naar behoren oplost maar helaas

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als philips mij kosteloos een nieuw mandje toestuurd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - krijg steeds hetzelfde antwoord, maar wil gewoon een nieuw mandje wat is hier nu zo raar aan? word dus niet opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM