Klacht: Evolution Kit leidt tot onomkeerbare software schade aan TV

N013 op 22 februari 2017 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 22 februari 2017

Een gebruiker heeft een probleem ervaren met de Evolution Kit (SEK-2000) die is aangesloten op zijn TV (UE46F8000). Na het verwijderen van de kit, zoals beschreven in de handleiding, kan de originele software niet worden hersteld, waardoor de TV vastloopt en opnieuw opstart. Hierdoor is het niet mogelijk om de software van de TV bij te werken.

Mijn Klacht:

Beste Samsung,

Ik heb een klacht over de samenwerking tussen mijn tv (UE46F8000) en Evolution Kit (SEK-2000). Ruim 1 jaar gelden heb ik de Evolution Kit aangeschaft en aangesloten op mijn tv. De tv heeft met het plaatsen van de Evolution Kit een software update ontvangen en de samenwerking verloopt zonder problemen. Volgens de handleiding van de Evolution Kit kan deze op ieder moment weer verwijderd worden waarna de originele tv software weer wordt teruggezet. Dit blijkt echter niet te werken. Na het (geheel conform de handleiding) loskoppelen van de Evolution Kit loopt de tv, na het weer inschakelen, na circa 10 seconden vast en start vervolgens weer op. Dit proces blijft zich doorlopend herhalen. Het blijkt niet mogelijk om de tv software bij te werken.

Het plaatsen van de Evolution Kit heeft tot een onomkeerbare situatie geleid; de tv werkt niet meer zonder Evolution Kit. Dat is strijdig met de belofte die gedaan wordt in de handleiding.

Samsung blijkt geen oplossing te willen bieden en beroept zich op de garantietermijn van de tv (nu 3 jaar oud). De garantietermijn van de Evolution Kit (ruim binnen garantie) en het feit dat het probleem door de Evolution Kit wordt veroorzaakt wordt geheel genegeerd. Conclusie: ondanks dat de Evolution Kit zeer duidelijk aantoonbaar niet functioneert zoals beloofd, beschouwt Samsung het als een probleem voor de klant. Samsung wil de kosten voor het, via een omweg, weer terugzetten van de juiste softwareversie doorberekenen aan mij; 200 euro. Op google staat het overigens vol met exact hetzelfde probleem bij andere klanten.

De Samsung klantenservice weet niet wat te doen met de situatie, Selectro heeft geen ervaring met de situatie, mijn (op advies van de klantenservice) toegestuurde email + documentatie wordt niet door Samsung beantwoord en leidinggevenden weigeren mij te woord gestaan. Ik moet (anno 2017) maar een brief sturen naar Samsung en dan braaf afwachten wat er uit de hoge hoed komt.

We hebben het over een tv van 1600 euro die door de Evolution Kit (softwarematig) onomkeerbaar is beschadigd! Samsung, ga je schamen voor deze omgang met de klant. Hier moet een oplossing voor komen waar de klant niet de dupe van wordt.

Gewenste Oplossing:

Er zijn twee opties mogelijk:
1) kosteloos herstel van de tv software
2) aanschafprijs van de evolution kit vergoeden wegens de onomkeerbare situatie

Het aansluiten van originele randapparatuur, die ook nog ruim binnen de garantie is, behoort te werken zoals beloofd. Daaronder valt ook de de-installatie.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Samsung weigert stelselmatig om de klant te woord te staan. Je komt nooit verder dan de "balie" (de klantenservice medewerker). Die geven boodschappen van boodschappen van anderen door waar je totaal niet over in gesprek kunt gaan. De echt verantwoordelijke medewerkers/leidinggevenden verschuilen zich. Als klant moet je het doen met de via via doorgegeven mededeling. Als je het er niet mee eens bent, dan moet je maar een brief sturen. Er ontstaat dus nooit een gesprek met Samsung. Het meest schrijnende is dat het hier om een duidelijk aantoonbaar garantiegeval gaat, maar Samsung mij de garantie ontzegt. Feiten worden verdraaid in het voordeel van Samsung. Selectro zegt dat het een softwareprobleem is (=garantiegeval). Samsung heeft nu ineens bedacht dat het een hardwareprobleem met mijn tv is (=geen garantiegeval). Selectro sluit een hardware probleem uit. Daar sta je dan als klant. Je weet 100% zeker dat je gelijk hebt, maar zie dat maar eens te halen tegen een onbereikbare en verschuilende organisatie. Ik ga me beraden op vervolgstappen. Een ding weet ik zeker; voor mij NOOIT MEER SAMSUNG. Toekomstige kopers wees gewaarschuwd voor de meest slechte service die je maar kunt krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM