Klacht: Betr.: filiaal Apeldoornselaan, Den Haag ZWAAR ONDER DE MAATS FILIAAL

Noortje van der Wateren op 14 februari 2017 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 14 februari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ben het helemaal eens met de klager van 16 dec. ’16! Filiaal is smerig en rommelig. Artikelen zijn vaak niet voorradig, zelfs niet de Bonus artikelen. Personeel weet van toeten noch blazen. Manager nog nooit gezien. Management moet eens stage gaan lopen bij AH Elandstraat. Daar is alles perfekt. Personeel is daar zeer klantvriendelijk en loopt bij elke vraag met de klant mee naar de plaats waar het gevraagde artikel ligt. Dit filiaal is op zijn gunstigst vergelijkbaar met een Aldi in slechte staat.

Gewenste Oplossing:

Management moet stage gaan lopen bij een perfekte AH, zoals die in de Elandstraat. Management moet zichtbaar zijn, ook en vooral voor de stagiaires die nu maar doen wat hen goeddunkt en wat hun luiheid hen ingeeft. Kinderen hebben leiding en toezicht nodig!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer