Klacht: Overvolle treinen

kristel31 op 20 januari 2017 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 februari 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Poorter, Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 20 januari 2017 via Klacht.nl hebben ontvangen. Allereerst onze excuses voor deze late beantwoording. U ontvangt dit antwoord zowel via Klacht.nl als ook van de Klantenservice van NS. Wilt...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 20 januari 2017

Een reiziger van NS ervaart dagelijks problemen met overvolle treinen op de route van Dordrecht naar Rotterdam Centraal. Hij klaagt over de frequentie van te korte treinen, het gebrek aan zitplaatsen en de vertragingen die hierdoor ontstaan. Daarnaast ondervindt hij hinder van wijzigingen in de dienstregeling, waardoor overstappen noodzakelijk is geworden.

Mijn Klacht:

Ik reis iedere dag van dordrecht naar rotterdam centraal voor mijn werk. Echt bijna iedere dag worden er te korte treinen gestuurd en dan is het dus iedere dag weer overvol. Belachelijk als je ziet wat ov tegenwoordig kost en dat je nooit een zitplek hebt. Dat is nog niet het ergste maar de overvolle treinen waar je als een stel varkens op elkaar staat vind ik vreselijk schandalig. Door overvolle treinen loopt de trein vaak ook nog onnodige vertraging op omdat het bij tussen gelegen stations te lang duurt voordat iedereen is ingestapt! Ook nog de dienstregeling die ineens veranderd is is het er niet beter op geworden! Ik pakte altijd de sprinter bij dordrecht zuid naar rotterdam centraal wat nu dus niet meer kan omdat hij als eindstation dordrecht heeft. Dus veel gedoe met overstappen en dat geldt niet voor mij alleen. Bijna iedereen uit breda moet overstappen in dordrecht dus echt super erge drukte! Dit is niet meer te doen en leid iedere dag weer tot irritaties. En dan hangen er nog overal borden met reis als het kan niet in de spits. Wat denken jullie nou? Als je naar werk moet dan reis je 9 vd 10 keer in de spits! Vind het ronduit schandalig geregeld allemaal.

Gewenste Oplossing:

Langere treinen, andere dienstregelingen zodat de sprinters weer rijden vanuit roosendaal of breda zodat heel veel mensen niet meer hoeven over te stappen!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 17 februari 2017 om 15:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Poorter,

Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 20 januari 2017 via Klacht.nl hebben ontvangen. Allereerst onze excuses voor deze late beantwoording. U ontvangt dit antwoord zowel via Klacht.nl als ook van de Klantenservice van NS. Wilt u reageren of vragen wij u om iets naar ons op te sturen? Dan kan dat door de e-mail welke u van NS zelf krijgt, te beantwoorden.

U heeft regelmatig te maken met overvolle treinen op uw traject tussen Rotterdam en Dordrecht. Ik vind het vervelend dat uw reis hierdoor minder comfortabel verloopt. Mijn excuses hiervoor.

Uw klacht heb ik geregistreerd en ga ik doorgeven aan het verantwoordelijke management. U kunt ervan verzekerd zijn dat wij uw signaal serieus oppakken. Ervaringen van reizigers zijn erg belangrijk voor een optimale dienstverlening. Ook uw signaal is aanleiding om nog eens kritisch naar onze service te kijken en zo nodig maatregelen te treffen. Wij danken u voor de moeite om uw ervaring aan ons door te geven.

Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd en ik hoop dat uw volgende treinreis naar wens verloopt.

Met vriendelijke groet,
NS Klantenservice.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten