Geboden Oplossing:
Geachte heer Veldkamp,
Hartelijk dank voor uw reactie welke wij op 18 januari 2017 via Klacht.nl hebben ontvangen. Allereerst onze excuses voor deze late beantwoording. U ontvangt dit antwoord zowel via Klacht.nl als ook van de Klantenservice van NS. Wilt u reageren of vragen wij u om iets naar ons op te sturen? Dan kan dat door de e-mail welke u van NS zelf krijgt, te beantwoorden.
U geeft aan dat de trein van 21.11 uur vanuit Amsterdam niet van spoor 8 maar ineens van spoor 11 vertrok. Toen u daar aankwam sloten net de deuren van de trein en kon u alsnog niet mee. Ik kan me voorstellen dat dat erg vervelend was. Mijn excuses
hiervoor.
Het laten wachten van een trein tot alle reizigers zijn ingestapt ligt niet zo eenvoudig als het klinkt. Dit leg ik u graag uit.
Als de trein vanuit Amsterdam een paar minuten moet wachten, komt hij op een volgend station ook te laat aan. Daar moeten treinen dan weer wachten om ook daar reizigers de kans te geven hun overstap te halen. En zo gaat het door. Je krijgt een soort van sneeuwbaleffect op het spoor.
Om dat te voorkomen hebben we het wel of niet overnemen van een aansluiting aan regels gebonden en vastgelegd in de zogenaamde wachttijdregeling.
Aandachtspunt hierbij is echter, dat het niet de bedoeling is dat de aansluiting in het zicht van de aankomende reizigers vertrekt. Dit luistert vanzelfsprekend erg nauw en wij zullen hier de nodige aandacht aan besteden.
Uw signaal heb ik inmiddels doorgegeven aan de managers die verantwoordelijk zijn voor een punctuele uitvoering van de dienstregeling op uw traject. Uw signaal is aanleiding om kritisch naar onze dienstverlening te kijken en zo nodig maatregelen te treffen. Wij danken u voor de moeite om uw ervaring aan ons door te geven.
Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
Met vriendelijke groet,
NS Klantenservice.