Klacht: verandering buslijn 156

Sjoerd-vg op 11 december 2016 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 december 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste Sjoerd-vg, Spijtig om te lezen dat de nieuwe dienstregeling voor jou geen verbetering is. Helaas kunnen wij niet iedereen altijd tevreden stellen. Wat voor de één een verbetering is kan voor de andere juist een verslechtering zijn. Uiteraard zal...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 11 december 2016

Een reiziger uit St. Oedenrode uit zijn onvrede over de aanpassing van buslijn 156, die vanaf 12 december 2016 ingaat. De wijziging leidt tot een aanzienlijke verlenging van de reistijd van 38 minuten naar 1 uur, door een omweg via Den Dungen. De klager vindt het schandalig dat Arriva en Bravo niet voldoende rekening houden met de reistijden van passagiers buiten de drukke uren.

Mijn Klacht:

Vanaf morgen (12 december 2016) wordt de buslijn 156 drastisch aangepast, mijn huidige reistijd vanaf St. Oedenrode naar ’s Hertogenbosch is nu 38 minuten. Na de aanpassing zal 156 ook passagiers ophalen in Den Dungen, een enorme omweg en wordt de reistijd nu maarliefst 1 uur om van St. Oedenrode naar ’s Hertogenbosch te komen. Arriva en Bravo kwamen met het geweldige idee om maarliefst 7 bussen te laten rijden in drukke tijden, maar aan de andere uren werden er aan de mensen die tussenin buslijn 156 totaal niet aan gedacht. Het is schandalig dat Arriva en Bravo zo weinig aan hun passagiers reistijden denken, en dit hun toepasselijke oplossing ervoor is. Dit terwijl de lijn tussen Eindhoven en ’s Hertogenbosch elke dag in bijna elk uur al overvol zitten.

Gewenste Oplossing:

Om overvolle bussen, lange reistijden en ontevreden klanten te vermijden zou ik suggesteren om een snellijn te maken die passagiers ophaalt vanuit Eindhoven, Son en Breugel, Nijnsel , St.Oedenrode en Schijndel naar 's Hertogenbosch en terug voor een snelle buslijn en die met volle kans ook volle bussen trekt.

2. 156 zijn huidige bustijden terug te geven en aan een andere toepasselijke oplossing wordt bedacht voor passagiers in Sint-Michielsgestel en Den Dungen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 15 december 2016 om 16:05 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Sjoerd-vg,

Spijtig om te lezen dat de nieuwe dienstregeling voor jou geen verbetering is.

Helaas kunnen wij niet iedereen altijd tevreden stellen. Wat voor de één een verbetering is kan voor de andere juist een verslechtering zijn. Uiteraard zal de nieuwe dienstregeling geëvalueerd worden, waarbij aanpassingen in de toekomt mogelijk blijven als de veranderende vervoersvraag daartoe aanleiding geeft. Ik heb je reactie en suggestie doorgestuurd naar onze vervoerdeskundige met het verzoek hier aandacht aan te besteden. Voor nu dien je echter rekening te houden met de thans gepubliceerde dienstregeling.

Ik stel het zeer op prijs dat je de moeite hebt genomen om ons op de hoogte te stellen van je ervaring. Zo kunnen wij blijven werken aan onze dienstverlening en de verbetering ervan.

Met vriendelijke groet,
^LH
Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten