Klacht: onjuiste eindafrekening krijg pas na een jaar me geld terug

mr strik op 09 november 2016 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 november 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Strik, Spijtig dat je zo'n hoge jaarnota hebt ontvangen. Telefonisch is het e.e.a. al besproken. Bedankt voor het sturen van de foto's van de meterstanden. Graag zien we een foto van het opleverrapport zodat we de juiste beginstanden...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 9 november 2016

Een klant van Oxxio heeft een eindafrekening ontvangen die 4500 m3 gas hoger is dan de werkelijke meterstand. Ondanks het indienen van bewijs in de vorm van foto's, werd de klant te laat geacht om een correctie te vragen, waardoor het geld van bijna 3000 euro een jaar lang vastgehouden wordt. De klant vindt dit onacceptabel en wijst op wettelijke verplichtingen.

Mijn Klacht:

mijn eindafrekening is 4500 m3 gas hoger dan de daadwerkelijke meterstande, om gezeik te voorkomen had ik de rekening betaald, ik heb foto’s op gestuurd om dit te bewijzen en zeggen ze “nou jammer joh je bent te laat, het wordt pas gecorrigeerd bij de volgende eindafrekening”
lekker kort door de bocht om mijn geld wat richting de 3000 euro gaat een jaar lang vast te houden. ik ben toch niet gek dat ik daar in trap dat mag wettelijk gezien niet eens.

Gewenste Oplossing:

als mijn eindrekkening gecorrigeerd is en ik me geld terug heb en dat ik GEEN overstapboete krijg als ik overstap. want dat ga ik doen zodat jullie de eindnota op moeten maken en ik me geld terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 09 november 2016 om 13:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Strik,

Spijtig dat je zo'n hoge jaarnota hebt ontvangen.
Telefonisch is het e.e.a. al besproken. Bedankt voor het sturen van de foto's van de meterstanden. Graag zien we een foto van het opleverrapport zodat we de juiste beginstanden kunnen hanteren. Dan kunnen wij een correctie maken o.b.v. de foto van de eindstand.
We zien graag het opleverrapport via de mail, dan gaan we verder met de jaarnota.

Met vriendelijke groet,
Malika
Oxxio

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie