Klacht: Geen reclame: geen spelers.

sulake628 op 29 juli 2016 over Habbo Hotel Nederland in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Habbo Hotel Nederland has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Internet Games
Status Open
Datum 29 juli 2016

Een gebruiker van Habbo Hotel Nederland uit zijn bezorgdheid over het gebrek aan reclame voor de website, wat volgens hem leidt tot een afname van het aantal spelers. Hij stelt voor om meer promotie te maken via verschillende media en pleit voor meer competities georganiseerd door het personeel. Daarnaast wijst hij op de beperkte interactie tussen de Habbo staff en de spelers.

Mijn Klacht:

Beste Habbo Hotel

Mijn klacht is dat er geen reclame wordt gemaakt voor Habbo.nl en daar maak ik mij zorgen over. Zorg er alstublieft voor dat er bijvoorbeeld reclame gemaakt gaat worden in bladen, internet en televisie (bijvoorbeeld op MTV, Comedy Central, Nickelodeon, Disney Channel & Disney XD). Zo komen er meer spelers (in plaats van de gebruikelijke 900, vroeger 12000) naar Habbo.nl. Zorg er ook voor dat er meer competities worden gehouden die de Habbo staff zelf heeft bedacht in plaats van competities die de Builders At Work leden of fansites houden.

Een tweede klacht is: er is weinig interactie tussen de Habbo staff en de spelers. Een simpel praat uurtje om te luisteren naar de spelers is al goed genoeg om te weten te krijgen wat de gemiddelde Habbo speler wilt, dus geen sport apparaten (De trampoline, hi-tech crosstrainer en loopband machine).

Ik hoop dat er meer aandacht aan reclame en de spelers wordt geschonken.

Met vriendelijke groet,

Een Habbo speler

In bestand: Een screenshot van de kamers en hun bezoekersaantallen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer er meer aandacht aan reclame wordt geschonken en wanneer de Habbo staff luistert naar hun spelers.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Habbo Hotel Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Habbo Hotel Nederland over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Ik heb het bericht gestuurd naar de Habbo Helptool: ze reageren niet op alle klachten omdat ze niet op andere websites mogen komen (iig, ze mogen niet op linkjes klikken in de Helptool).

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Habbo Hotel Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM