Klacht: afvoeren scooter

peterhorst50 op 23 april 2016 over J&B Scooters Geldrop in de categorie Brommers, scooters en motoren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 23 april 2016

Een klant heeft een klacht ingediend over J&B Scooters in Geldrop, omdat zijn scooter na reparatie nog steeds te hard reed en niet goedgekeurd werd door de RDW. Na meerdere keren terugbrengen en extra kosten te hebben betaald, was de scooter in slechte staat, met beschadigde onderdelen en geen mogelijkheid om hem aan de praat te krijgen. De klant ervaart een gebrek aan service en voelt zich benadeeld door de hoge kosten zonder resultaat.

Mijn Klacht:

Scooter reed te hard en moest terug gebracht worden naar 25 km per uur naar j& b gebracht zouden ze doen na een antal dagen was hij klaar nou ja klaar hij reed nog steeds te hard en werd niet goedgekeurt door rdw terug gebracht naar j&b hoop geld betaald en voor de tweede keer weer een hoop geld betaald garatie op reperatie vergeet het maar service nooit van gehoord alleen hoe ze iemand zijn portmonee moeten leeg maken kreeg hem voor de tweede keer terug er was niets meer heel kabels door geknipt kapotte kappen noem het maar hij rijd inderdaad niet meer te hard hij doet het helemaal niet meer hij was zelf aanwezig op de keuring en zij heb geen gereedschap bij om hem aan de praat te krijgen kan hem wel naar de zaak brengen maar moet wel de reperatie kosten weer betalen scooter vernield door j&b dus mensen koop of laat er niets repareren het zijn oplichters en on deskundig laaie lichters van het eerste uur

Gewenste Oplossing:

Geld van de tweede reperatie terug en excusses voor het vernielen van van mijn scooter

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over J&B Scooters Geldrop

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over J&B Scooters Geldrop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM