Klacht: kapotte thermoskan..

[email protected] op 11 februari 2016 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 11 februari 2016

Een gebruiker van het Philips koffiezetapparaat HD7546 meldt dat de thermoskan bij herhaaldelijk gebruik kapot gaat, waardoor de koffie snel koud wordt. De gebruiker vindt dit probleem onacceptabel, vooral gezien de hoge kosten voor vervangingen. Hij hoopt op een oplossing voor deze situatie.

Mijn Klacht:

Wij gebruiken al jaren het koffiezetapparaat de HD7546,opzich een geweldig apparaat,maar wel al meerder moeten kopen..vrij snel kapot.
Ook daar kan ik mee leven (zetten erg veel koffie).
Maar de laatste 2 keer gaat de thermoskan kapot,hij word van buiten bloedheet,en de koffie word koud….volgens mij kan dit niet de bedoeling zijn wel ???
Zijn erg duur als je die los moet kopen…hopelijk kunnen jullie mij helpen..zo word de koffie wel erg duur!!!!

Gewenste Oplossing:

Als ik een nieuw apparaat zou krijgen ,dit is het tweede waar de thermoskan van kapot gaat..PS alleen een nieuwe kan ook prima.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM