Klacht: 3 waardeloze opties voor redelijk jong & duur product dat bij reparatie* niet economisch rendabel is verklaard.

Tenshichi op 28 januari 2016 over BCC in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BCC has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 januari 2016
Reactie van het bedrijf:

Een gebruikersfout valt helaas niet onder garantie. Het apparaat is helaas niet te repareren. Het is een mogelijkheid om het ongerepareerd retour te laten komen, zoals u omschrijft functioneert het apparaat. Omdat u de notebook nog maar net had is...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf BCC
Status Opgelost
Datum 28 januari 2016

Een klant heeft een klacht ingediend over de beperkte opties die BCC biedt voor de reparatie van zijn net twee weken oude Surface Pro 4, die beschadigd raakte door druk op het scherm. De klant vindt het teleurstellend dat het product, dat 1450 euro kostte, niet economisch rendabel kan worden gerepareerd, ondanks dat het verder goed functioneerde. De klacht is inmiddels opgelost na contact met de helpdesk van BCC.

Mijn Klacht:

Dit is een klacht gericht op beide BCC en Microsoft, alleen Microsoft checkt klacht.nl waarschijnlijk niet (zie 0 oploste klachten bij hun).

Gister, 27 januari, werd er contact opgenomen met mij door de helpdesk van BCC, aangezien ik vorig week een contact formulier hebt gebruikt om te vragen hoe het ging met de reparatie van mijn Surface Pro 4. Maar voordat ik naar dat gedeelte ga, eerst even het verhaal ervoor.

Ik had namelijk mijn net 2 weken oude Surface Pro 4, van 1450 euro, per ongeluk in de linker bovenhoek met druk beschadigd, omdat ik me zeer ergerde aan het glas die daar een klein beetje uitstak. Uiteraard, die glas die uitstak hoorde daar niet, maar dat het ook niet schadeloos terug gedrukt kan worden is zwaar waardeloos.

!!Belangrijk: Het product deed het verder prima nog naar wens, alleen optisch gezien is het lelijk vanwege de barst. Anders gezegd: Je kon nog wel op het scherm tikken, schrijven, tekenen en normaal de dingen doen dat je gewoon kunt doen met een computer.

Deze product had ik diezelfde zondag, 27 december, ingeleverd bij een filiaal van BCC, zodat zij die op konden sturen voor reparatie. Uiteraard uitgelegd wat er is gebeurd, alleen zij konden niet veel aan doen dan deze te verzenden naar Microsoft voor reparaties. Prima.

4 weken later. In die week zag ik nog dat de reparatie status op 4 stond. Dat betekend dat het opgestuurd was naar het filiaal waar ik mijn product hebt ingeleverd. Dag later bleek het weer opgestuurd te zijn naar Microsoft voor reparatie (status 2). Ik ging gelijk dus eerst even een persoonlijk berichtje sturen van wat er loos was.

Dat was dus het verhaal voordat er contact met mij was gemaakt door de helpdesk van BCC. Er werd mij toen vertelt dat mijn product niet economisch rendabel is. Hier schok ik natuurlijk even van.

*(zie titel) = Een product dat letterlijk 1450 euro gekost heeft, met alleen een barst in het glas aan de linker bovenhoek. NIET ECONOMISCH RENDABEL verklaard. Er zit letterlijk niks qua electronica onder dat gedeelte van de tablet als ik deze foto (de inhoud van een surface pro 4, onder het scherm) mag geloven van een artikel van ifixit: https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/pXVtZaRBvWYIJsWl.medium
(denk wel bij de foto, het is letterlijk dat linker boven hoekje waar drukschade heeft plaatsgevonden)

Even terug naar het telefoon gesprek, want ik kreeg nog een aantal opties. Alleen dè opties die mij gegeven werd… dat waren opties waar ik letterlijk niks aan heb.

Optie nummer 1) Je krijgt 25% korting op een nieuwe aankoop van een Surface Pro 4. Dat is volgens hen berekend dus 1000 euro.

Waarom ik er niks aan heb: Letterlijk alles opgespaard wat ik had en uitgegeven aan het product een maand ervoor. Ik verdien niet zo snel dat bedrag terug. Ook verzekerd onze inboedel verzekering dit niet vanwege eigenschade, ook niet omdat het “per ongeluk” gebeurde.

Optie nummer 2) Het niet gerepareerd product retour/terug krijgen.

Waarom ik hier ook niks aan heb: Het blijft lelijk ogen. Geen idee of ze misschien met mijn product gesjoemeld hebben dat het alsnog onbruikbaar is nadat ik het terug krijg.

Optie nummer 3, die niet aangeraden wordt) Het ontbinden van je product. Ik hoef niet uit te leggen waarom ik hier niks aan heb, want het is duidelijk genoeg.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik tevreden ben is dat zij, Microsoft, gewoon het glas van mijn Surface Pro 4 repareren. Dit kan echt niet hoger kosten dan hun volledig product. Vooral niet als het gehele product werkt, maar dat er alleen letterlijk glas gescheurd is. Zelfs de touch scherm deed het nog prima voordat ik het inleverde voor reparatie aan het glas.

Of een ander voorstel qua korting van BCC op een nieuw product. 25% is echt niet te doen voor zo’n duur product.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BCC over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BCC in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BCC een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BCC

Heeft op 29 januari 2016 om 16:44 geantwoord

Geboden Oplossing:

Een gebruikersfout valt helaas niet onder garantie. Het apparaat is helaas niet te repareren.
Het is een mogelijkheid om het ongerepareerd retour te laten komen, zoals u omschrijft functioneert het apparaat.
Omdat u de notebook nog maar net had is uit coulance, ondanks de gebruikersfout, toch een kortingsvoorstel gedaan van 25%.
Wij horen nog graag van u waar uw voorkeur naar uit gaat

Tenshichi

Heeft op 30 januari 2016 om 03:50 geantwoord

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Ik wil graag de reden horen, anders dan dat ze het niet economisch rendabel verklaard hebben, waarom zij, Microsoft, het niet kunnen repareren. Wil niet zo zeer zeggen dat ze dat gratis voor me moeten doen, omdat het juist eigenschade is. Wil er best nog een redelijk prijs voor SCHERM/GLAS reparatie betalen. Dit kan namelijk echt niet boven de 1450 euro uitkomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM