Klacht: geldroof via sms berichten

nobbyslide op 07 januari 2016 over smsgc.nl in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf smsgc.nl
Categorie SMS Diensten
Status Open
Datum 7 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In de maand december is er 68 x een bedrag van € 1,50 onterecht geïnd met een totaal van € 102,00 Ik heb diverse mails gestuurd en gebeld. Al mijn gegevens toegestuurd i.v.m. een snelle afhandeling. Tot op heden nog geen cent gezien. Indien nodig heb ik een volledige uitdraai van mijn provider.

Gewenste Oplossing:

Als het volledige bedrag is terug gestort op mijn rekening.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over smsgc.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over smsgc.nl nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Per mail kreeg ik te weten dat het foutieve bedrag via mijn mobile zou worden verrekend met mijn provider. Bij navraag bij mijn provider was er geen enkele verrekening terwijl men mij aangaf dat het in de eerste week januari zouworden afgehandeld. Hoe betrouwbaar is deze site? Het is pure oplichting welke op een of andere manier moet worden gestraft.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM