Klacht: product voldoet niet aan de verwachtingen

Han op 22 november 2015 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 november 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, Heel erg bedankt voor deze melding. Wij zijn altijd graag op de hoogte wat onze klanten beweegt. Daarnaast willen wij u ook zo goed mogelijk van dienst kunnen zijn. De geluidskwaliteit van in-ear hoofdtelefoon hangt sterk samen met...

Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 22 november 2015

Een klant heeft onlangs de Philips SHE8100 in-ear headphones aangeschaft, maar is teleurgesteld over de geluidskwaliteit, die niet voldoet aan de beloofde diepe basrespons. De klant vergelijkt de oortjes met goedkopere modellen van Panasonic, die beter presteren. De klant vraagt om een oplossing, zoals een vervangend product of terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 weken geleden een stereo in-ear headphones gekocht bij Mediamarkt in Middelburg. Het betreft het type SHE8100, wat een deep bass response zou hebben.
Het geluid echter valt heel zwaar tegen. Ik kan de oortjes amper inhouden. Van een zware bass is echt geen sprake. Mijn goedkopere oortjes van Panasonic van ca 8 euro geven een veel beter geluid.

De Philips oortjes kosten ca 24 euro en ik vraag me af of deze oortjes wel bij het type horen.
Kunt u mij hierover terugmailen?

Graag zou ik betere kwaliteit willen ontvangen of mijn geld retour.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de kwaliteit in overeenstemming is met het gesuggereerde, gerelateerd aan deze 24 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Philips een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Philips

Heeft op 24 november 2015 om 14:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

Heel erg bedankt voor deze melding. Wij zijn altijd graag op de hoogte wat onze klanten beweegt. Daarnaast willen wij u ook zo goed mogelijk van dienst kunnen zijn.

De geluidskwaliteit van in-ear hoofdtelefoon hangt sterk samen met de pasvorm. De Philips SHE8100 heeft ovalen geluidsbuisjes en een gebogen vormgeving waardoor zij makkelijker het oor in kunnen.

De SHE8100 wordt ook standaard geleverd met siliconen caps in drie maten, van klein tot groot. We raden u aan de maat te kiezen die het beste in uw oor past. Dit zorgt allereerst voor beter draagcomfort. Kiest u voor een maat die niet pijnlijk wordt bij langdurig gebruik, maar wel strak genoeg zit dat ze niet uit uw oor vallen.

Naast draagcomfort heeft dit heeft ook een niet te onderschatten invloed op de geluidskwaliteit. Als de oordopjes te strak of te los zitten, zal er veel geluid verloren gaan, met name de bass. Deze ‘lekt’ dan langs de caps waardoor ze uw gehoor niet of nauwelijks bereiken.

Wij hebben een speciale webpagina voor de SHE8100. Kijkt u hier eens rustig rond (let op: de kleur kan afwijken). http://www.philips.nl/c-p/SHE8100RD_00/oordopjes/overzicht

Met vriendelijke groet,

Pascal
Philips Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door Han
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM