Klacht: ondanks op website genoeg voorraad was er totaal geen voorraad

C. Smitt op 01 juli 2015 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Hej Carla, We begrijpen dat je hier flink van baalt. Vooral als er op de IKEA website wordt aangegeven dat de DVÄRGPALM kussenoventrek ruimschoots voorradig is. Helaas kunnen wij je ze niet per post versturen. Er zijn twee mogelijkheden; je...

Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Opgelost
Datum 1 juli 2015

Een klant van IKEA heeft een klacht ingediend over de onjuiste voorraadinformatie op de website. Ondanks dat er voldoende kussenovertrekken DVARGPALM vermeld stonden, bleek er in de winkel in Haarlem geen voorraad te zijn, wat leidde tot onnodige reiskosten. De klant is teleurgesteld over het advies van IKEA om voortaan een 09-nummer te bellen voor voorraadinformatie, wat extra kosten met zich meebrengt.

Mijn Klacht:

Mijn man en ik waren vorige week in Ikea Delft en zagen daar het kussenovertrek DVARGPALM, 0,79 euro. Wij vonden ze erg leuk en zagen dat er in Haarlem nog 64 waren dus aan onze dochter gevraagd of zij ze wilde kopen. Zij er helemaal naartoe: is er helemaal geen een hoesje! Waarom moet je dan voordat je gaat eerst kijken of er voorraad is als dat toch niet klopt? Ik ben hier echt boos over, onnodig reiskosten gemaakt en ze zouden vrijdag weer komen, maar dan kan mijn dochter niet en tja … wie zegt dat ze er dan echt zijn?
Nadat ik dit alles bij Ikea had aangegeven, vinden zij dat ik voortaan eerst een 09-nummer moet bellen, belachelijk, staat nergens op de site, en kost alleen maar geld; wij hebben gedaan wat er stond.

Gewenste Oplossing:

Dat ze de twee kussenhoesjes gratis toesturen wanneer ze er wel zijn want we hebben al genoeg kosten gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IKEA in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IKEA een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van IKEA beoordeeld.

IKEA

Heeft op 02 juli 2015 om 10:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hej Carla,

We begrijpen dat je hier flink van baalt. Vooral als er op de IKEA website wordt aangegeven dat de DVÄRGPALM kussenoventrek ruimschoots voorradig is. Helaas kunnen wij je ze niet per post versturen. Er zijn twee mogelijkheden; je kan ze op de IKEA website bestellen of je kan ze in een IKEA vestiging kopen. Op dit moment zijn er ongeveer 500 stuks voorradig in IKEA Haarlem. Voor het ervaren ongemak sturen we je graag iets 'lekkers' toe.

Mocht je momenteel of in de toekomst nog vragen of klachten hebben, dan raden we je aan contact op te nemen met onze collega’s van de IKEA klantenservice, via één van de volgende directe contactkanalen: http://www.ikea.com/ms/nl_NL/customer_service/contact_us/contact_us_intro.html

IKEA Nederland

C. Smitt

Heeft op 02 juli 2015 om 10:49 geantwoord

Oplossing? Ik vind dit geen oplossing, als je er niet van op aan kunt dat de voorraad die op de site aangegeven wordt juist is, moeten ze hun tekst op de site aanpassen zodat mensen niet onnodig reiskosten maken!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM